У Міноборони продовжили вдосконалювати однострій і знаки розпізнання – фото

22 грудня 2020 року набули чинності чергові зміни до Правил носіння військової форми одягу та знаків розрізнення військовослужбовцями Збройних Сил України, запроваджені наказом Міноборони від 04.11.2020 № 398.

 

Новий наказ виправляє значну кількість “непорозумінь”, які містилися у попередньому наказі від 30 червня 2020 року № 238. Наприклад: для курсантів ВВНЗ в якості зимової форми було передбачено сорочку з коротким рукавом, а жінкам… спідниці.

 

Також звання «Перший сержант» вирішили змінити на «Головного сержанта».

 

Документом визначається, що на зовнішньому боці правого рукава на відстані 105 мм нижче плечового шва, крім нарукавного знаку виду чи роду військ, може нашиватися знак Міністерства оборони України, Апарату Головнокомандувача Збройних Сил України, Генерального штабу Збройних Сил України (міжвідових органів управління). У зразках, розробники нового наказу вирішили увічнити прізвище “Хомчак”.


Знову скасовані чоботи “радянського зразка” Роті почесної варти.


У зв’язку із введенням нових генеральських звань дещо видозмінено генеральські погони.

 

При цьому для скасованого звання «генерал-полковник» погони теж визначили, адже кому це звання вже присвоєне носитимуть його за законом і далі. Водночас наказом не передбаченні погони для генералів армії України, які схоже носитимуть старі погони, з якими вони звільнились зі служби.

 

Також цікаво, що тепер для звання «адмірал» одночасно передбачено двоє різних погонів – для «нових» адміралів (дорівнює вищому сухопутному званню «генерал») і для тих хто його отримав до 1 жовтня 2020 року (дорівнює сухопутному званню «генерал-полковник»).

 


* * *


* * *

* * *

* * *

* * *

* * *

* * *

* * *

* * *

* * *

Погони інших військових цього разу  не змінилися та відповідають попередньому наказу.

 

Колір ниток цього разу вирішили  не змінювати.

 

Нагадуємо: