Іспанія і Великобританія на кінець року порозумілися

Іспанія і Велика Британія узгодили питання про перетин кордону в районі Гібралтару, що дозволить уникнути “жорсткого Brexit” на цій заморської британській території. Про це заявила міністерка закордонних справ Іспанії Аранча Гонсалес Лайя, повідомляє El Pais.

 

Угода була досягнута за підсумками багатогодинних переговорів глави іспанського зовнішньополітичного відомства з британським колегою Домініком Раабом в режимі відеоконференції.

 

“Ми досягли попередньої угоди з Великою Британією, яка буде основою майбутньої угоди між Європейським Союзом і Великою Британією щодо Гібралтару”, — сказала пані міністерка.

 

Глава МЗС Іспанії Гонсалес також повідомила, що відповідно до досягнутої угоди до Гібралтару вдасться застосовувати політику і програми ЄС, наприклад, Шенгенську угоду і митний режим стосовно перевезення товарів, до транспорту.

 

Довідка

Гібралтар — заморська територія Великої Британії. Розташована на півдні Піренейського півострова, біля Гібралтарської протоки. На півночі має сухопутний кордон з Іспанією довжиною в 1,2 км. Територіальна суперечка Іспанії і Великої Британії навколо Гібралтару тривала протягом кількох століть. Контроль над стратегічною точкою, де проходить шлях з Атлантики в Середземне море, Британія отримала в 1713 році. Ситуація навколо території загострилася після початку процесу виходу Великої Британії з Євросоюзу. Зокрема, влада Іспанії погрожувала заблокувати угоду Лондона і Брюсселя через те, що в угоді не згадувалася тема приналежності і статусу території.

 

Нагадуємо: