«Ми готові були вмерти за Україну, то чому ж сьогодні ми не хочемо заради неї жити?», – кіборг Валерій Чоботар про те, чому ветеранам все ж варто йти у політику

Один з тих, кому тернополяни висловили довіру на минулих місцевих виборах є ветеран російсько-української війни Валерій Чоботар (позивний «Гатило»). «Пішов у депутати обласної ради, бо не хочу віддавати майбутнє своєї країни людям, які у вирішальний момент ховалися за моєю спиною», – говорить воїн, пояснюючи своє рішення балотуватися.

 

Ветеран переконаний, що навіть меншість може впливати на процеси, які відбуваються в країні. Але важливо, щоб ця меншість була згуртованою та попри політичні суперечності прагнула конструктивного діалогу.

 

«Місцеві вибори стали для багатьох ветеранів неприємних відкриттям. Політичні партії активно «юзали» моїх побратимів, включаючи їх до своїх списків, намагаючись додати собі бонусів за рахунок учасників бойових дій. Сподіваюся, що з часом ця ганебна практика зійде нанівець, – зауважує захисник. – Особисто для мене депутатство – це логічне продовження Майдану та війни. Тобто, боротьба за фундаментальні цінності України триває, але зараз вона відбувається в іншій площині».

 

Гатило стверджує, що засилля корупції та популізму у нашій державі – це відповідальність кожного українця, а особливо тих, хто пройшов війну. Бо саме часники бойових дій зробили можливим, щоб можновладці й надалі могли жити у мирних містах та продовжувати займатися схематозом. Політикам вигідно спекулювати на темах, які не гуртують суспільство, а навпаки – роз’єднують його. Особливо боляче дивитися, як це відбувається у ветеранському середовищі.

 

«Наприклад, на заході, зокрема на Тернопільщині, постаті Бандери та Шухевича використовуються для прикривання певними політиками своїх корисливих ідей. Шкода, але дуже часто за удаваним патріотизмом стоїть жага до влади та збагачення», – говорить Валерій Чоботар.

 

Він вважає, що саме ветерани здатні стати провідниками змін, створити нове бачення політики. Бо ці люди мають моральний стрижень та чіткі принципи. Але тут вкрай важливо об’єднатися довкола цінностей та вміти чути своїх опонентів.

 

Валерій Чоботар наголошує, що в Україні є достатньо людей, які мають гарні ідеї щодо розвитку нашої держави. Але жодна справа не зрушить з місця, допоки ми не навчимося між собою комунікувати.

 

«Головні засади успішної співпраці – це гідність та взаємна повага. І патріоти мають бути разом, не дивлячись на різницю у досвіді та світогляді. Адже колись кожен з нас був готовий померти за свою державу, а сьогодні ми просто зобов’язані жити заради неї та майбутнього наших дітей», – переконує Гатило.

 

Довідка: Валерій Чоботар – доброволець, ветеран ДУК ПС, брав участь у боях у селищі Піски на Донеччині. Заслужений тренер України, президент Всеукраїнської Федерації фрі-файту та контактних єдиноборств. Підготував монад десять майстрів спорту України з фрі-файту. Вихованці є чемпіонами України та призерами чемпіонатів Європи та світу. Учасник бойових дій пройшов повний цикл психотерапевтичного тренінгу проєкту Wounded Warrior Ukraine. Зараз він допомагає побратимам справлятися із післявоєнними травмами. Сьогодні Валерій є психологом національної збірної України на Invictus Games та навчається на факультеті публічного адміністрування в Українському Католицькому Університеті. Виховує трьох синів, заради щасливого майбутнього яких і продовжує свою боротьбу.

 

Олена Шаріпова, “НОВА – новини ветеранів: інформаційний портал для учасників АТО/ООС”

 

Нагадуємо: