Міграційна криза має відвернути увагу від вторгнення російських військ в Україну – Матеуш Моравецький

  Міграційна криза на білорусько-польському кордоні може бути прикриттям можливого вторгнення російських військ в Україну, – вважає Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький. Про це він розповів у інтерв’ю газеті Bild.

 

  У ситуації, що склалася, глава польського уряду закликав Німеччину зупинити процедури запуску газогону “Північний потік – 2”, щоб Росія нарешті почала “працювати заради миру”.

 

  Глава уряду Польщі, відповідаючи на запитання видання Bild, напряму пов’язав введення в експлуатацію трубопроводу з «Міграційною кризою» на східному кордоні Євросоюзу. Моравецький повідомив, що має підстави побоюватися загострення ескалації на кордоні з Білоруссю, де «застрягли» кілька тисяч мігрантів.

 

  “Ми захищаємо кордон ЄС тут у Польщі! І якщо говорити про більш глобальну картину, давайте працювати разом заради миру, а не надавати Путіну додаткові гроші за рахунок платежів за енергоресурси, щоб він міг продовжити агресію”, — заявив прем’єр, відповідаючи на запитання про те, про що він буде говорити в запланованій розмові з Олафом Шольцем, який незабаром може обійняти посаду канцлера Німеччини.

 

Міграційна криза як фактор, щоб відвернути увагу від вторгнення РФ до України

 

  За словами Моравецького, у ситуації з мігрантами Варшава не може нічого виключати. Прем’єр вважає, що Путін і правитель Білорусі Олександр Лукашенко “явно дотримуються стратегії щодо дестабілізації Заходу”. “Ми не знаємо, що вони ще планують. Також можливо, що криза на кордоні створена лише для того, щоб відвернути від нових військових атак, які Путін готує в Україні”, — переконаний політик.

 

  На початку листопада The Washington Post повідомила про стягування російських військових до кордону з Україною. Американські і європейські чиновники прямо заявили виданню, що тривають “незвичайні переміщення техніки і військових на західному фланзі Росії”. Такі «переміщення» почали фіксувати після завершення російсько-білоруських навчань “Захід-2021”, які тривали з 10 по 15 вересня 2021 року. У матеріалі The Washington Post наголошується, що пересування військ відбувається на тлі того, що Росія зайняла більш жорстку позицію щодо України, а конфлікт на Донбасі “увійшов в нову фазу”.

 

  Видання Politico опублікувало супутникові знімки, які наочно підтверджують повідомлення The Washington Post про те, що Росія знову концентрує війська і військову техніку на кордоні з Україною.

 

  Водночас, прессекретар Президента України Сергій Нікіфоров заявив, що Україна не має підтвердження інформації про те, що Росія збільшу кількість військових на Кримському півострові, в ОРДЛО та поблизу українських кордонів. В ОПУ такі повідомлення назвали елементами психологічного та пропагандистського тиску.