Москва здійснює безпрецедентне нарощування чисельності своїх військ поблизу українського кордону

  Москва розпочала безпрецедентне нарощування чисельності своїх військ поблизу українського кордону, що викликало занепокоєння деяких офіційних осіб у США та Європі, пише Washington post.

 

  Найбільше за останні кілька років нарощування військових сил вдовж українсько-російського кордону Москва здійснила в квітні цього року, що викликало міжнародний резонанс. Тоді Кремль це пояснював свої дії тим, що війська готуються взяти участь у масштабних військових навчаннях «Захід 2021».

 

  Секретар Ради національної безпеки та оборони України Олексій Данілов у своїй заяві повідомив, що після завершення навчань «Захід 2021»  росіяни залишили майже всю військову техніку, а також центри управління та зв’язку на навчальних майданчиках уздовж українського кордону.

 

  Washington post зазначає, що незрозуміло, що саме роблять російські війська, які зараз сконцентровані  біля українського кордону. Крім того, останніми днями у соціальних мережах з’явилися відеоролики, на яких видно, як російські військові потяги та автоколони перевозять велику кількість військової техніки, включаючи танки та ракети, на півдні та заході Росії.

 

  Офіційні особи в США та Європі почали фіксувати подібні переміщення особливо в останні тижні. За словами Кофмана, супутникові знімки показують, що сили 41 загальновійськової армії Росії, яка зазвичай базується в місті Новосибірськ, не повернулися до Сибіру після навчань, а натомість з’єдналися з іншими російськими силами поблизу українського кордону. Кофман також сказав, що на знімках видно, що 1-а гвардійська танкова армія Росії, елітний підрозділ, що базується під Москвою, перекидає особовий склад та матеріальну базу в бік кордону з Україною.

 

  “Суть у наступному: Це не навчання. Це не схоже на навчання. Щось відбувається. Що саме?” — сказав директор програми з вивчення Росії Майкл Кофман з некомерційної аналітичної групи CNA, що базується у Вірджинії.

 

Це не схоже на підготовку до військових навчань

 

  Відновлення перекидання російських військ у цей район відбувається на тлі посилення позиції риторики Кремля щодо України: російські чиновники, починаючи з президента Володимира Путіна, останніми місяцями роблять заяви, в яких “нападають” на західні зв’язки Києва і навіть ставлять під сумнів суверенітет України. Путін попередив, що будь-яке розширення військової інфраструктури НАТО на території України є “червоною межею” для Москви.

 

  В цей же час, 18 жовтня 2021 року, Москва призупинила роботу своєї місії при НАТО в Брюсселі після того, як альянс вислав вісім членів російської місії за звинуваченням у шпигунстві.

 

  26 жовтня військові України підтвердили, що використали безпілотник турецького виробництва проти російської артилерії на Донбасі, що стало першим випадком застосування Києвом цієї технології у бойових діях, і викликало обурення в Москві.

 

  За оцінкою Данілова, чисельність російських військ, розгорнутих навколо українського кордону, зараз становить від 80 тис. до 90 тис. осіб, не враховуючи десятки тисяч, розміщених в окупованому Криму.

 

  Кофман вважає, що цього разу ситуація потребує особливої уваги, бо дуже схоже, що Російська Федерація значно знизила поріг того, що може спонукати Кремль до агресивних дій проти України.