Механізм компенсації збитків, завданих агресією російської федерації, складається з трьох етапів

  Механізм компенсації збитків, завданих агресією російської федерації проти України, складається з трьох етапів. Про це в ефірі телемарафону заявив міністр юстиції Денис Малюська (на фото).

  Перший елемент механізму виплати компенсацій – створення реєстру збитків. Там будуть зібрані всі матеріали, відео і фото- докази, а також покази свідків.

  «Це все має бути підвантажено, щоб зафіксувати кожну жертву і кожного пораненого, чи кожен зруйнований будинок. Будь-яку майнову чи немайнову шкоду, завдану людям, підприємствам чи органам самоврядуванням», — сказав міністр. За його даними, такий реєстр перебуває на середині своєї імплементації. Для його запуску створено Міжнародну організацію, яка називається Міжнародний реєстр збитків. Її очолює представник українського уряду Маркіян Лубківський. Він і буде відповідати за впровадження цього реєстру.

  Відомо, що вже понад 40 країн приєдналися до цього механізму і забезпечують його фінансування. Очікується, що реєстр буде повномасштабно запущений до кінця 2023 року.

 Друга складова механізму – створення компенсаційної комісії, яка визначить розмір компенсацій.

  Третій етап – це власне фінансування, щоб ті, хто дістав збитки, отримали компенсації.

  Малюська наголосив, що всі кошти, які зараз арештовані чи активи, які націоналізуються, будуть йти до фонду компенсацій.Він також відзначив, що його відомство працює, щоб відібрати всі активи російської федерації, які є на Заході, і спрямувати їх на компенсації збитків, завданих агресією.

НАГАДУЄМО:

500 днів повномасштабної війни – як їх оцінює Заступник Міністра оборони України