На українській антарктичній станції зафіксували найвищу липневу температуру за всю історію спостережень

  На українській антарктичній науково-дослідній станції «Академік Вернадський» зафіксували найвищу липневу температуру за всю історію спостережень. Посеред антарктичної зими 03 липня 2023 року температура повітря піднялась до позначки +8,7°С.

  Це найбільша максимальна температура в липні, зафіксована за всі роки спостережень, повідомили в Національному антарктичному науковому центрі. Попереднє найвище значення було +5.6°С аж у липні 1965 року, тобто коли станція ще належала Великій Британії і мала назву “Фарадей”.

  Минула зима в районі станції Вернадського стала найтеплішою: середня температура повітря становила -2,13°С, а абсолютний мінімум ледь перетнув позначку -8°С.А в лютому 2022 року наші вчені на станції зафіксували найвищу температуру за всі роки спостережень: +12,7°С. Попередній рекорд був +11,7°С 1985-го.

  «Важливо, що зараз в Антарктиці – зима, тож такий “плюсовий” рекорд, та ще й одразу на 3,1 градуси вищий, є дуже тривожним сигналом. До того ж, липень тільки почався, і, можливо, до кінця місяця нас очікують ще нові погодні сюрпризи», — йдеться у повідомленні.

  За даними Національного центру прогнозування навколишнього середовища США, 03 липня загалом стало найспекотнішим днем на всій Планеті за всю історію спостережень. Середня глобальна температура сягнула 17,01°С, перевершивши рекорд серпня 2016 року – 16,92°C.

НАГАДУЄМО:

500 днів повномасштабної війни – як їх оцінює Заступник Міністра оборони України