500 днів повномасштабної війни – як їх оцінює Заступник Міністра оборони України

  Сили оборони України – це армія феноменів та парадоксів, пише Заступник Міністра оборони України Ганна Маляр у своєму Телеграм. Вона наводить 10 унікальних фактів про ЗСУ та нашу визвольну війну за збереження Незалежності початку 21 століття.

1. 500 днів плюс 8 попередніх років реального бойового досвіду: жодна сучасна армія світу не була задіяна у війні такої високої інтенсивності. Війна, яку розв’язала росія в Україні, стала наймасштабнішим конфліктом в Європі з часів Другої світової війни.

2. Цю війну можна впевнено вважати “першою війною безпілотників”. Насиченість бойових підрозділів ЗСУ безпілотними літальними апаратами не має аналогів в світі. Безпілотні повітряні, наземні та водні апарати інтегровані в кожен етап бойових дій. Ми першими в світі почали широко застосовувати ударні квадрокоптери і FPV-дрони.

3. Протиповітряна оборона України вперше в світі обʼєднала і ефективно використовує новітні західні та радянські системи, винищувальну авіацію і мобільні групи з ПЗРК.

4. Наступальні дії ЗСУ спростували один з фундаментальних постулатів воєнної науки про необхідність чисельної (у 3-5 разів) переваги у живій силі та озброєнні під час наступу. Українська армія наступає і звільняє землі в умовах повної переваги противника – як в озброєнні, так і в кількості особового складу.

5. Плнад 5000 жінок перебувають на лінії вогню. Всього в ЗСУ понад 42 тисяч жінок.

6. Створено унікальну систему надання допомоги пораненим, якої нема ніде в Світі, – “Єдиний медичний простір” (ЄМП). Це об‘єднання військових та цивільних медичних закладів та спеціально розроблена система логістики, яка охоплює всю територію держави та використовує всі види транспорту.

  Результат – до 82% поранених українських військових після відновлення повертаються у стрій, 80% поранених упродовж так званої золотої години отримують належну допомогу. Смертність військових на етапі евакуації максимально зменшилась.

7. Професійне та ретельне планування наступальних операцій нашим командуванням має наслідком унікальний факт – наступаюча сторона несе значно менші втрати, ніж та, що знаходиться в обороні.

8. Українські військові вперше збили гіперзвукову російську ракету Кинджал. Ворожа ціль була знищена за допомогою зенітно-ракетного комплексу Patriot.

9. «Піхота виграє битви, логістика виграє війни»,- казав Джон Першинг, генерал армії США часів Першої світової. Наш фронт, попри величезну протяжність та збільшення армії на сотні тисяч осіб, стабільно поповнюється харчами, пальним, технікою, зброєю й боєприпасами. Логістику грамотно оптимізовано з урахуванням загроз авіаційних та ракетних ударів.

10. «Цифрова зброя». Протягом 500 днів війни впровпджено ІТ-рішення для управління боєм, операцією та їх всебічним забезпеченням: бойова система управління тактичної ланки «Кропива», платформа з ситуаційної обізнаності Delta, cервіс підтримки логістичних операцій НАТО «LOGFAS», проєкт «Очі».

   До всього перерахованого Заступником Міністра оборони України потрібно додати лише одне – З Нами Бог! Україна Переможе!

НАГАДУЄМО:

Часопис війни – 501 доба