У Львові почнуть готувати протезистів з вищою освітою

  Міністерство соціальної політики спільно з Львівською політехнікою започатковують цього року магістерську програму, яка буде готувати протезистів з вищою освітою. Про це пише UNN з посиланням на повідомлення Міністерки соціальної політики України Оксани Жолнович в ефірі телемарафону.

  «Питання фахівців для нас дуже гостро стоїть зараз, коли ми можемо швидко розгорнути якісь потужності, то найбільша перепона – це, щоб в цих нових закладах чи центрах працювали якісні та досвідчені фахівці. Якщо ми говоримо про протезування, якими опікується Міністерство соціальної політики, то в нас тут понад 50 компаній є на ринку, але цього недостатньо», – сказала Міністр соціальної політики України.

  За її словами, недостатньо висококваліфікованих фахівців. «Тож ми започатковуємо магістерську програму, яка буде вперше готувати протезистів з вищою освітою. А також бакалаврську програму, яка готуватиме бакалаврів. Так само системно впроваджуємо короткострокові курси, щоб підвищувати кваліфікацію тих протезистів, які в нас є», – розповіла Жолнович.

  Пані міністерка зазначила, що дуже важливо розвивати кількість соціальних фахівців, тому що елементом реабілітації є не тільки медична реабілітація, але й соціальний супровід, соціальна адаптація.

 «Соціальних фахівців також бракує в цій сфері. Одна з причин – це невисока заробітна плата Ми зараз в міністерстві опрацьовуємо всі варіанти, щоб забезпечити більш гідний заробіток для тих людей, які є по суті на передовій підтримці інших людей, які потребують нашої підтримки», – сказала Жолнович.

  Уряд також визначив план зі створення безбар’єрного простору в Україні. Він залучає в роботу 20 міністерств, які повинні забезпечити людям з інвалідністю та слабозахищеним верствам населення вільний доступ до освіти, працевлаштування, пересування та решті важливих сфер життя.

НАГАДУЄМО:

Механізм компенсації збитків, завданих агресією російської федерації, складається з трьох етапів