Літо 2023 року виявилось надзвичайно спекотним

  У середу температура залишалася високою на більшій частині території Італії, на середземноморському острові Сардинія стовпчик ремометра піднявся до +45 С градусів тепла.

  Італія оголосила для 23 міст червоне попередження через спеку. Хвиля надмірного тепла, що накрила південну Європу під час піку літнього туристичного сезону, побивши рекорди, у тому числі в Римі, спричинила підвищений ризик смерті від серцевих нападів.

  У той час, як спека в Іспанії, схоже, поступово почала спадати, жителям Греції залишається споглядати на те, що залишилося від їхніх будинків після лісових пожеж, які вже третій день вирують на захід від столиці Греції маста Афіни. За прогнозами синоптиків, у четвер температура у Греції може піднятися до +43С.

  Існує небезпека лісових пожеж на більшій частині Іспанія. Жителям острова Ла-Пальма було дозволено повернутися в свої будинки. На сотрові протягом 5 днів пожежі було локалізовано.

  Водночас в Іспанії El Corte Inglés, одна з найбільших мереж універмагів країни, заявила, що продажі кондиціонерів підскочили, як і інтерес до подушок, що охолоджують, для домашніх тварин і коней.

   В останні дні температура в Сіньцзяні та інших частинах Азії, а також у Європі та США побила рекорди. У західній китайській провінції Сіньцзян туристи в капелюхах з широкими полями кинули виклик спеці, щоб зробити селфі з гігантським термометром, який показував температуру +80°C.

   У неділю у віддаленому селищі в Турфанській низовині було зареєстровано максимальну температуру повітря +52,2°C, що побило національний рекорд Китаю в 50,3°C, встановлений у 2015 році, також у цьому місці.

  У столиці Китаю Пекіні, де встановлено новий рекорд, на тлі того, як температура залишається вищою за 35 градусів за Цельсієм 28-й день поспіль, спеціальний представник президента США з питань клімату Джон Керрі висловив сподівання, що співпраця у боротьбі з глобальним потеплінням допоможе переглянути непрості відносини між двома наддержавами.

  Тим часом у Південній Кореї сильний дощ обрушився на центральні та південні регіони минулого тижня. Чотирнадцять людей загинули в підземному переході в місті Чхонджу, де в суботу через обвалення річкової греблі затопило понад десяток автомобілів. У південно-східній провінції Північний Кенсан загинули 22 людини, багато внаслідок зсувів та бурхливих потоків.

  В Індії раптові повені, зсуви та аварії, пов’язані зі зливами, забрали життя понад 100 людей на півночі країни з початку сезону дощів 1 червня, де кількість опадів на 41% вища за середню.

  Річка Ямуна досягла стін Тадж-Махала в Агрі вперше за 45 років, а також затопила кілька інших історичних пам’яток та садів, що оточують біломармуровий мавзолей XVII століття. Ця ж річка затопила деякі райони індійської столиці, у тому числі дороги, що оточують історичний Червоний форт та Раджгхат – пам’ятник Махатмі Ганді.

  Річка Брахмапутра, що протікає через індійський штат Ассам, також вийшла з берегів цього місяця, поглинувши майже половину національного парку Казіранг, де мешкають рідкісні однорогі носороги, змушуючи тварин втікати дорогами і в населені пункти.

НАГАДУЄМО:

Схоже, союзники України бояться її перемоги, – Євген Дикий