Схоже, союзники України бояться її перемоги, – Євген Дикий

  “Союзники України бояться нашої перемоги”, – вважає Evgen Dykyj. Він пише: “Марш «вагнерів» по росії нарешті зробив очевидним для західного політикуму те, що ми знаємо здавна – рашка не лише не всесильна, вона насправді є конструкцією з лайна та паличок, і цілком може розпастись у дуже недалекій часовій перспективі. І от саме ця перспектива змусила ту частину західного політикуму, яка наразі повністю формує позицію Білого Дому, нарешті остаточно зняти маски та показати свої справжні мотивації.

  … Автор – Томас Фрідман, тричі лауреат Пулітцерівської премії, тобто світило журналістики, за поглядами один із «лідерів думок» в таборі демократів. Читаючи його, можемо уявити що читаємо думки Саллівана, Кірбі чи Байдена. Стаття коротенька, можна почитати всю, щоб загалом уявити, що коїться у голівоньках нинішніх керманичів найпотужнішої світової держави. Але головне для нас сформульоване у останньому абзаці, цитую дослівно: «Якщо він (Путін) переможе, російський народ програє. Але якщо він програє, а його наступником стане безлад, програє весь Світ».

  Висновок очевидний – звісно ж, хай краще програє «російський народ» (про наш народ загалом немає згадки), аніж «весь світ». Тобто перемога пу та збереження його режиму подається як менше зло, а альтернатива малюється винятково як хаос із купою нових неконтрольованих режимів із шматками ядерного арсеналу в руках у кожного з численних пригожиних та кадирових.

  Саме цей страх визначає межі, до яких нас готові підтримувати у Білому Домі, і здається ми вже в цю межу вперлись. Час визнати вкрай неприємний факт: головний союзник банально боїться нашої перемоги, а відповідно – хоче її уникнути”, – вважає Evgen Dykyj.

  З усього сказаного варто акцентувати увагу на цитату, яка фактично є ключовою зі статті Томаса Фрідмана в NYT, одного з провідних американських журналістів: «If he wins the Russian people lose. But if he loses and his successor is disorder, the whole world loses». [«Якщо він [Путін] виграє, російський народ програє. Але якщо він програє і його наступником стане хаос, весь Світ програє».]

  Щоб ви розуміли – Фрідман не просто Пулітцерівський лавреат. Він справжній лідер думок американських демократів. Значить, приблизно так, як пише Томас Фрідман, думає адміністрація Байдена – нашого ключового союзника.
І це багато що пояснює…


ДОВІДКА: Євген Дикий, військовий, вчений, керівник Національного Антарктичного центру, не Пулітцерівський лауреат, і в Білому Домі його точно не читають. Але з його версією варто ознайомитись.


Повністю познайомитись із висновками Євгена Дикого можна перейшовши за посиланням:
https://www.facebook.com/538303807/posts/pfbid02gqJHZ9yuqiCvvtJj9Mebb5D6p5JkHxV7Vp4C4Jojo91MKYkTxDTpPJ7Tg4eoYPEzl/

Зі статтею Томаса Фрідмана “What Happens to Putin Now?” можна пзнайомитись перейшовши за посиланням: 

https://www.nytimes.com/2023/06/27/opinion/putin-russia-ukraine.html