Вихід росії із Зернової Угоди з Туреччиною і ООН є “ударом у спину” для постраждалих від посухи країн Африки

  Вихід росії із “Зернової Угоди” є “ударом у спину” для постраждалих від посухи країн, заявив уряд Кенії. Країна знаходиться в регіоні, що переживає одну з найсильніших посух за останні десятиліття. Понад 50 мільйонів людей у Сомалі, Кенії, Ефіопії та Південному Судані потребують продовольчої допомоги через посухи у їхніх країнах. В ООН повідомили, що в рамках зернової угоди Україна відправила 625 000 тонн продовольства в якості гуманітарної допомоги до Афганістану, Ефіопії, Кенії, Сомалі, Судану та Ємену.

  “Рішення росії вийти з Чорноморської зернової ініціативи є ударом у спину світовим цінам на продовольчу безпеку і непропорційно впливає на країни Африканського Рогу, які вже постраждали від посухи”, – заявив у своєму Twitter міністр Міністерства закордонних справ Кенії Корір Сінг’Оей.

  “США не будуть відправляти військові кораблі в Україну для супроводу суден після розриву «зернової угоди», —заявив координатор Радбезу Джон Кірбі. Єдиним варіантом для експорту збіжжя залишається сухопутний коридор: залізниця та вантажні авто. Але це набагато важче і менш ефективно.

  Головною вимогою для відновлення діалогу в кремлі назвали виведення з-під санкцій російських добрив і продовольства, а також підключення своїх банків до системи SWIFT. Це дозволить Москві залучити кошти для продовження війни в Україні.

Кораблі ВМС РФ і КНР у Японському морі розпочали військові навчання Північ/Взаємодія-2023

   Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш також прокоментував припинення росією “зернової угоди”: “Зрештою, участь у цих угодах – це вибір, але у людей, які опинилися у скрутному становищі в усьому Світі, і у країн, що розвиваються, немає вибору. Сотням мільйонів людей загрожує голод, а споживачам – глобальна криза вартості життя. Вони заплатять за це ціну”.

  ЄС закликав росію негайно відновити “Зернову Угоду”. У заяві, опублікованій на сайті представництва ЄС на Росії, йдеться, що країна використовує продовольство, як зброю, несучи повну відповідальність за перебої у постачанні зерна в усьому світі та глобальне зростання цін на продовольство.

  Глава євродипломатії Жозеп Боррель заявив, що ЄС продовжуватиме співпрацювати з постраждалими країнами-партнерами для вирішення проблеми глобальної продовольчої безпеки та підтримуватиме всі зусилля щодо відновлення зернової ініціативи.

Давид Арахамія у Телеграм відреагував на закупівлю барабанів, овочерізок та інших речей очільниками міст

  Президент України Володимир Зеленський в інтерв’ю африканським журналістам заявив, що навіть після виходу росії із зернової угоди, треба робити все, щоб Україна могла використовувати Чорноморський коридор. До Києва звернулися компанії, які є власниками кораблів. Всі готові продовжувати постачання зерна за умов, якщо Україна відпустить, а Туреччина буде пропускати кораблі.

  Зеленский направил официальные письма Эрдогану и генсеку ООН Гутеррешу с предложением продолжить работу “зерновой сделки” или ее аналога в трехстороннем формате.

  Анкара отримала звернення Києва із пропозицією продовжити «зернову угоду», повідомили ЗМІ. Туреччина спільно з ООН координує питання щодо можливості відновлення зернової угоди, питання на стадії опрацювання.

  «У ООН, Туреччини та України достатньо ресурсів, аби забезпечити функціонування цієї ініціативи за умови наявності політичної волі. І тут ми чітко артикулюємо, що в нас політична воля є. І сьогодні я доведу зміст цього листа до генерального секретаря для того, щоб ООН зміг сформувати свою позицію», – заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба в інтерв’ю “Голос Америки”. За його словами, українська сторона зараз чекає на реакцію і Туреччини, і ООН.

Російська Федерація заявила про припинення дії Зернової Угоди з ООН і Туреччиною (ДОПОВНЕНО)

  Також голова МЗС України Дмитро Кулеба зазначив, що наша країна готувалася до подібної реакції москви і роробила кілька альтернативних шляхів поставок.

  “План А” – це продовження функціонування Чорноморської зернової ініціативи. Ми розуміємо, що треба зробити, щоб цього досягнути. “План Б” – це постачання українського зерна на світові ринки Чорним морем, але альтернативним маршрутом з альтернативними модальностями. Такий “план Б” існує”, –заявив міністр.

  “А є ще і “план В” – найкращий з усіх можливих, просто треба викинути росіян з України, зняти блокаду портів, повернути Україні Кримський півострів і прибрати будь-яку загрозу морським торговельним шляхам в акваторії Чорного моря. І насправді, як би ми не працювали над “планом А” і “планом Б”, поки не буде реалізований “план В”, у Росії залишатимуться інструменти шантажу”, – заяважив міністр.

НАГАДУЄМО:

Часопис війни, 510 доба – головні події на фронті