Російська Федерація заявила про припинення дії Зернової Угоди з ООН і Туреччиною (ДОПОВНЕНО)

  У кремлі заявили про припинення дії “зернової угоди” з ООН і Туреччиною, термін якої закінчився 17 липня 2023 року. “Дія “зернової угоди” припиняється з 18 липня, спільний координаційний центр у Стамбулі буде розформований”, – заявив МЗС РФ. Але Дмітрій Пєсков зробив суттєве зауваження – Росія “негайно” повернеться до її реалізації, як тільки буде виконана “частина домовленостей”.

  «Зернова угода увійшла в історію як дипломатичний успіх», — прокоментував президент Туреччини Реджеп Ердоган сьогоднішню заяву рупора Кремля Пєскова про відмову від продовження угоди.

  Лідер Туреччини висловив впевненість, що “президент путін дуже хоче продовження чорноморської зернової угоди”. Він зазначив, що, можливо, матиме телефонну розмову з дідом Кабаєвим для обговорення подальших кроків, не чекаючи його візиту до Туреччини в серпні.

  “У мене буде зустріч з путіним. Ми поговоримо про це, коли зустрінемося в Туреччині в серпні”, – прокоментував ситуацію Ердоган.

  Варто наголосити на двох важливих моментах. В травні дію зернової угоди було продовжено на два місяці. Сьогодні москова стала в позу і офіційно повідомила секретаріат ООН і Туреччину про заперечення проти продовження “зернової угоди”.

  Зважаючи на те, що Україна не укладала з РФією жодних “угод”, Кремль розірвав угоду тільки з ООН і Туреччною. Україна не заявляла про розірвання “зернової угоди” з ООН і Туреччною, а значить вона продовжує діяти.

  Президент України прокоментував вихід Росії з “зернової угоди” . Його коментар опублікував речник Никифоров у Фейсбуці.

  “Навіть без Росії потрібно робити все, щоб ми могли використовувати цей чорноморський коридор. Ми не боїмося. До нас звернулися компанії-судновласники. Вони сказали, що вони готові, якщо Україна відпустить, а Туреччина пропускатиме – всі готові продовжувати постачання зерна“, – наголосив Володимир Зеленський.

НАГАДУЄМО:

Арестович озвучив безпрограшну ідею припинення війни та вступу України до НАТО