Китай активно готується до “Шести воєн” (продовження)

КНР1

  Ми продовжуємо пошуки відповідей на питання навіщо Китай скільки коштів витрачає на мілітаризацію країни. Для цього використовуємо переклад статті “Шість воєн, в яких Китай повинен брати участь в наступні 50 років”, опубліковану 08 липня2013 року у провладній китайській газеті Wenweipo. Нагадуємо, що переклад англійською було розміщено на Гонконзькому блозі Midnight Express 2046, а оригінал статті – ChinaNews.com. Також, гонконгський ресурс називає факти, наведені у статті, яскравим прикладом сучасного китайського імперіалізму.

 

  Також вважаємо за необхідне зазначити, вказані хронологічні рамки після Першої війни можуть бути відтерміновані, у випадку, коли перші три війни Китай зможе провести у вигляді «бліцкригу». Варто наголосити, що Китаю нічого не заважає проводити спецоперацію по «розхитуванню» ситуації в Індії паралельно з завоюванням Тайваню і відвоюванням островів Спратлі. Тому хронологічні рамки третьої і подальших воєн можуть бути суттєво скориговані в залежності від перебігу перших двох-трьох воєн. Зовсім не виключено, що корекція може мати тенденцію до пришвидшення динаміки подальшого перебігу подій.

 

Війна Четверта: повернення островів Дяоюйдао (Сенкаку) і Рюкю

(орієнтовно 2040 – 2045 р.р.)

 

  Острови Рюкю (в перекладі з японської «Південно-Західні острови» або «Рюкюський архіпелаг») — група із 73-х островів у Тихому океані, що простяглися від південної частини острова Кюсю до острова Тайвань. Після Другої Світової війни належать Японії. Найбільші з островів Рюкю — Окінава, Міяко і Ісіґакі. Загальна площа архіпелагу становить 4642,11 км², яке насселяють 1 550 161 осіб (станом на 2005 рік). Адміністративний центр Рюкю — місто Наха, яке розташоване на о.Окінава. На островах випадає дуже багато опадів, особливо влітку, часті тайфуни. Основні заняття місцевого населення — риболовля, вирощування цукрової тростини та ананасів.

 

  Острови́ Сенка́ку (в перекладі з японської «острови з гострими вершинами») — група островів у Східно-Китайському морі в південній частині архіпелагу Рюкю. Площа острівної групи становить 7 км². Всі острови незаселені, але належать Японії та адміністративно відносяться до міста Ісіґакі префектури Окінава (Японія). З 1971 року на володіння островами висувають претензії Китайська народна республіка (КНР) та Республіка Китай (розташована на о.Тайвань). Китайці цю групу островів називають Дяою́тай, що в перекладі «Рибацькі острови».

 

    На тлі занепаду Японії і Росії, стагнації США, Індії, центральної Європи, Китай збирається забрати назад острови Дяоюйдао і Рюкю. Комуністичні лідери Китаю вважають, що Дяоюйдао є китайськими островами з давніх часів, які анексували японці. Японія позбавила Китай багатств і ресурсів в Східному китайському морі і незаконно окупує острова Дяоюйдао і Рюкю протягом багатьох років. Китайські лідери відкидають повністю бачення Японії, що острови Рюкю споконвічно японські. А раз архіпелаг Рюкю – це частина Китаю, то й “середня лінія”, проведена Японією в Східно-Китайському морі, теж нічим не виправдана.

 

  Коли настане час «Х» Китай має повернути собі контроль над архіпелагом.  США можуть втрутитися в конфлікт, а Європа і Росія будуть тільки спостерігати. Війна може завершитися протягом півроку перемогою і «поверненням» островів Дяоюйдао і Рюкю Китаю. Східне-Китайське море має стати внутрішнім озером Китаю.

 

 

Війна П’ята: об’єднання Зовнішньої Монголії

(орієнтовно 2045-2050 р.р.)

  Об’єднання сьогодні із Зовнішньою Монголією є стратегічна помилка, бо поки ще для цього не настав час.

 

  Китай має чітко визначити політичні групи, що виступають за об’єднання, та допомогти їм обійняти важливі пости в їх уряді Монголії. Після цього можна буде проголосити об’єднання Зовнішньої Монголії із Внутрішньою Монголією, яка входить до складу КНР. Але до реалізацію цього питання потрібно розпочати не раніше, ніж буде «врегульовано питання» з Південним Тибетом.

 

  Тут також існує два варіанта розвитку подій. Кращій варіант вирішення проблеми для Китаю, коли Зовнішня Монголія буде приєднана мирним шляхом. Але якщо Китай зустріне зовнішній опір – тут доведеться вдатися до активних військових дій. Планується використати ту ж саму модель, що і з Тайванем: пред’явити ультиматум на певний термін, після завершення дії якого, в разі відмови, вдатися до силового вирішення проблеми.

 

  До цього часу чотири попередні війни вже мають повністю бути завершені. Китай повинен мати військову, політичну та дипломатичну міць для об’єднання Зовнішньої Монголії. США і Росія не наважаться щось вдіяти більше за дипломатичні протести. Європа, Індія і країни Центральної Азії у ситуацію навряд чи зважать втручатися. Після об’єднання обох Монголій, Китай розмістить там на кордоні з Росією значне військове угрупування.

 

 

Війна Шоста: відібрати землі, незаконно загарбані Росією

 

  Сьогодні відносини між Китаєм і Росією є дружніми. Але це результат тільки того, що США просто не залишають Китаю іншого вибору. Обидві країни пильно стежать одна за одною. Росія небезпідставно побоюється, що швидкий економічний підйом Китаю загрожує її могутності. І це небезпідставно.  Китай же ніколи не забував про свої землі, захоплені Росією. І коли настане час, Китай обов’язково поверне собі всі втрачені раніше території.

 

  Після п’яти попередніх перемог до 2050 року, Китай буде пред’являти територіальні претензії на основі сфери володінь (домену) династії Цинь (як об’єднання Зовнішньої Монголії – на основі домену Китайської Республіки) та проведе пропагандистські кампанії в підтримку таких претензій. Потрібно докласти зусилля для того, щоб Росія розпалася знову.

 

  За часів “Старого Китаю” Росія зайняла 1,6 млн. квадратних кілометрів земель, що дорівнює одній шостій частині території нинішнього Китаю. Таким чином, Росія – найлютіший ворог Китаю.

 

  Після перемоги Китаю в попередніх п’яти війнах настане час війни з Росією. До цього часу Китай має стати передовою світовою державою в області військової авіації, ВМС, сухопутних і космічних військ, бо це буде війна проти ядерної держави. Тому Китай має бути добре підготовлений в сфері ядерної зброї, можливості завдання ядерного удару по Росії від початку і до кінця конфлікту.

 

  Коли Китай позбавить Росію можливості завдання ядерного удару у відповідь, Росія усвідомить що не може змагатися з Китаєм. Їй залишиться лише віддати окуповані раніше землі, заплативши високу ціну за свої вторгнення.

 

Підготував Олександр Вікторович, спеціально для “НОВА – новини ветеранів: інформаційний портал для учасників АТО/ООС”

 

Нагадуємо:

Китай активно готується до першої із шести воєн (початок)