Харківська обладміністрація звернулася до ВР з вимогою допомогти ветеранам

 

Харківська обласна державна адміністрація підписала звернення до Верховної ради з вимогою вирішити проблеми ветеранів АТО/ООС з землею. Про це повідомляє кореспондент “Нова: новини ветеранів”.

 

“Ми зараз бачимо, як змінюється ставлення до прав атовців. Керівництво (ОТГ прим. ред.) забуває, що разом з майном приходить відповідальність… А наш обов’язок полягає в тому, щоб ветерани отримали те, що їм по праву належить” – заявив заступник голови ХОДА Михайло Черняк.

 

 

Справа в тому, що величезна частина атовців ще досі оформлюють земельні ділянки, а деякі взагалі ще не мали можливості це зробити. Невизначеність у правовій сфері під час проведення земельної реформи призвела до безладу та низки скандалів. Після передачі органами Держгеокадастру повноважень щодо розпорядження землями сільськогосподарського призначення місцевим громадам, отримання земельних ділянок для ветеранів майже зупинилося. Керівництво ОТГ ж, за словами ветеранів, часто робить все можливе, щоб учасники війни на Сході не оформлювали землю на їх території. Їх аргументація зазвичай така: “Нашим хлопцям ми звичайно давати будемо, а усім іншим – ні! В нас на всіх землі не вистачить”.

 


Цю позицію, звичайно, можна зрозуміти – але ж, з іншого боку, що робити ветеранам російсько-української війни? Адже з близько 200-та тисяч бійців, які ще не скористалися можливістю отримати від держави на безоплатній основі земельну ділянку, більшість походить з великих міст та районних центрів, де землі завжди не вистачає.

 

 

Ветерани з усіх регіонів України, на фоні загострення протистояння з місцевими ОТГ, звертаються до уряду країни, президента та Верховної Ради з вимогою негайно вирішити це питання. На розгляді у Верховній Раді зараз вже більш ніж півроку знаходяться законопроекти #2194 та # 3012-2, які повинні врегулювати ці правові коллізії та забезпечити атовців певним резервом земельних масивів – за рахунок земель державних підприємств, що підлягають приватизації.

 


А поки обурення атовців через те, що держава в черговий раз забула про своїх захисників, потроху досягає точки кипіння.

 

Але в деяких регіонах місцеве керівництво все ж таки намагається йти на зустріч та вирішувати проблематику атовців. Так, на Харківщині після зустрічі ініціативної групи ветеранських об’єднань з керівництвом харківської обласної державної адміністрації, було прийнято рішення підтримати звернення учасників АТО/ООС.

 

Читайте також:

 

Ветерани на Харківщині виборюють право атовців на отримання землі

 

Харківська обласна адміністрація звернулася до ВР з проханням негайно розглянути вищезазначені законопроекти й дати можливість тим, хто виконав свій конситуційний обов’зок і захистив незалежність нашої держави на фронті, реалізувати і свої конституційні права.

 

 

Ольга Лехан, голова комісії з питань соціальної політики та питань уча ників АТО/ООС Харківської обласної ради додала: “До мене безпосередньо два тижні тому звернулися ветерани АТО з приводу ганебної ситуації, яка склалася у Тавежнянській сільській раді Сахновщинського району, де місцева громада навідріз відмовилася погоджувати їхні вже зроблені проекти землевпорядної документації. Ми – представники волонтерів та атовців мали дуже палку розмову з цього приводу з Арменом Бакманяном, головою комісії з питань аграрної політики харківської обласної ради, представником ОПЗЖ. Я спитала в нього, як так, чи можна більше ніж у 50 атовців взяти і забрати під вигаданими причинами землю?!”.

 

 

За словами Ольги, вона сподівається, що у даному випадку цю проблему буде вирішено. Але ситуація, на її думку, з точки зору державної політики дуже гостра – потрібні чіткі та розраховані заходи, політичні рішення в сфері реалізації соціального захисту даної категорії громадян. Можемо тільки вітати такі реальні кроки до співпраці та порозуміння між обласною адміністрацією та ветеранською громадою. “Очікуємо, що результат має бути найближчим часом” – резюмує пані Лехан.

 

Нагадаємо: