Земля для атовців у Харкові: “таємні схеми” міської влади (ВІДЕО)

 Згідно чинного законодавства для громадян України передбачена можливість набути права власності на земельні ділянки на підставі безоплатної передачі із земель державної і комунальної власності.

 

 Комусь байдуже, чи стане він власником земельної ділянки, чи ні. Але більшість громадян України не проти скористатися своїм правом на отримання передбачених законодавством земельних ділянок.

 

 Про те, як можна отримати і скільки землі – детально описано в цілому ряді статей, які без зайвого клопоту можна знайти в інтернеті. Зараз розмова піде про те, наскільки реально громадянам України скористатися своїм правом.

 

 Російська агресія внесла корективи і в «земельне питання». Після 2014 року всі, хто брав участь у відсічі російської агресії, отримали право першочергового отримання земельної ділянки. І коли ви спробуєте отримати «свої гектари» на Харківщині, вам обов’язково відмовлять через те, що “…землі зарезервовані за учасниками АТО. От вони отримають, а потім, можливо, і вам щось залишиться”.

 

 Із запитанням, коли ж ветерани нарешті отримають землю я звернулися до заступника голови Харківської обласної Громадської Організації «Спілки ветеранів АТО/ООС» Юрія Корсунова. Його розповідь про те, як ветерани Харкова вже кілька років намагаються отримати землю, яку їм гарантує діюче законодавство, дозволили зробити невтішний висновок – із такими «підходами» чиновників до наділення громадян України землею, неветерани землю ніколи не отримають. І справа тут аж ніяк не в атовцях!…

 

 Під час розмови Юрій Корсунов розповів, що ветерани війни намагаються отримати в Харкові земельні ділянки вже не один рік – і все безрезультатно. Він вважає, що при наявності “політичної волі” питання із отриманням землі атовцями можна було б вирішити за рік-два. Але на його думку  свавілля чиновників Харківської міської Ради, в діях яких проглядають ознаки корупції, призводять до того, що питання не вирішується вже кілька років підряд. Напруження навколо «земельного питання» зростає і час від часу знаходить вихід у вигляді скандалів та протестних акцій ветеранів війни.

 

Читайте також:

 

ЗЕМЛЯ ДЛЯ АТОВЦІВ: НОВИЙ ПОРЯДОК ОФОРМЛЕННЯ.

 «В продовж кількох останніх років ми (ХОГО «Спілка ветеранів АТО/ООС»- прим. ред.), вимагаємо від керівництва Харкова і області встановлення прозорого механізму виділення землі для учасників АТО/ООС і мешканців Харкова», – каже Юрій Корсунов.

 

 Розповідь Юрія Корсунова доповнив Віктор Волчелюк, голова ХОГО «Спілка ветеранів АТО/ООС», відомий у ветеранському середовищі адвокат.

 

 Віктор Волчелюк розповів, що сьогодні у загальноміських списках на отримання земельних ділянок для житлового будівництва у Харкові кількість «першочерговиків» складає 2208 учасників АТО/ООС. За наданою “Департаментом земельних відносин” Харкова інформацією за останні п’ять років відділом підготовлено та прийнято Харківською міською радою рішення про надання дозволів на розробку проєктної документації щодо відповідних ділянок аж 233 особам, які мають статус учасника АТО/ООС. В ХОГО «Спілка ветеранів АТО/ООС» в черзі на отримання земельних ділянок зареєстровано більше 5200 атовців-харків’ян. Про цю кількість бажаючих отримати земельну ділянку під забудову у Харкові керівництво “Спілки” , він особисто неодноразово інформував представників Харківської Міської Ради під час зустрічей.

 

Читайте також:

 

«Разом до перемоги” – у міськраду Харкова йде найпотужніша в регіоні ветеранська організація

 

  «Наша організація провадила протягом трьох останніх років діалог із представниками “Департаменту архітектури”, “Департаментом земельних відносин”, представниками Харківської міської Ради. Неодноразово збиралися «робочі групи». Всі чиновники, з якими нам довелося спілкувалися, обіцяли присутнім атовцям, а інколи це були сотні ветеранів, що ось-ось найближчим часом питання буде зрушене з місця. Але обіцянки так і залишилися обіцянками», – каже Волчелюк. Він продовжує: «Протягом років це питання фактично не вирішувалося, хоча тисячі воїнів-захисників України мають на це право, закріплене у діючому законодавстві».

 

Представники ХОГО “Спілка ветеранів АТО” на зустрічі з першим заступником Харківського міського голови Ігорем Тереховим

 Але ж  тільки в цьому році на сесіях Харківської міської Ради в квітні і червні (22.04.2020 р. та 24.06.2020 р.) приймалися рішення «Про надання дозволу на розробку документації із землеустрою». І що, черга не посунулася?, – запитую у  Віктора Анатолійовича.

 

«Після отримання відповідної інформації про прийняті рішення, ми звернулися до керівництва міста із запитанням: -А хто ж ті щасливці які зараз оформлюють землевпорядну документацію? Чому саме вони, а не тисячі інших не менш достойних учасників боїв на «Сході», отримали землю?, – продовжує розповідь Волчелюк. «Ми отримали очікувану відповідь від Харківської міської Ради:

– Ці люди оформлюють землю тому що саме вони звернулися Харківської Міської Ради «саме в цей час» та «саме на ці ділянки». Тому їх бажання і були задоволені. Ось чому вони і отримали землю під забудову  у межах Харкова.

 

І в зв’язку з цим у нас виникає запитання:

 – Для чого тоді протягом останніх п’яти років атовці записуються у чергу на оформлення земельних ділянок, здають необхідні документи, отримують свій порядковий номер у черзі? Щоб крім цього «порядкового номеру» у черзі більше нічого не отримати?

 

– На нашу думку існуюча багатотисячна черга із атовців на отримання земельних ділянок під забудову у межах Харкова, як ми можемо бачити, створена в місті з метою окозамилювання, – продовжує свою розповідь голова ХОГО «Спілка ветеранів АТО/ООС». – Землю у межах міста отримують, як ми можемо пересвідчитись, не за чинним законодавством України, а за відомими лише чиновникам Харківської міської Ради принципами, в яких ми обов’язково розберемося. Але в першу чергу повинні в цій «схемі» розібратися і дати їм оцінку правоохоронні органи.

 

 «Ми записали відеозвернення. Оприлюднену нами інформацію потрібно розцінювати, як  повідомленням про злочин, скоєний посадовцями Харківської Міської Ради. Ми вимагаємо внести її у «Єдиний реєстр досудових розслідувань», як інформацію про злочин, скоєний посадовцями Харківської Міської Ради та профільними департаментами», –  переконаний Віктор Волчелюк.

 

Читайте також:

 

«Захищаю своє»: ветеран з Харківщини воює за свою землю з місцевим «князьком»

 

  «Вважаю за потрібне також нагадати, що більше двох рокі тому ХОГО «Спілкою ветеранів АТО/ООС», та мною (Волчелюклом В.А.- прим. ред.), як автором, на сайті Харківської міської Ради була зареєстрована Петиція, щодо виділення земельних ділянок у межах міста Харкова в першу чергу сім’ям загиблих у зоні  АТО/ООС захисників України, та особам, які отримали інвалідність під час захисту нашої Держави і учасникам АТО/ООС. У передбачений законом термін Петиція набрала необхідну кількість, голосів: її підтримало понад 5 тисяч осіб. Однією з вимог цієї Петиції була вимога встановлення прозорого та зрозумілого механізму виділення земельних ділянок учасникам АТО/ООС, які мають відповідно до чинного законодавства на це право», – завершує розповідь Віктор Анатолійович.

 

 Юрій Корсунов додає:  – Ми зараз намагаємося встановити: як і за чиєю згодою процес оформлення землі для учасників АТО/ООС спочатку «зайшов у глухий кут», а згодом (як ми бачимо) перетворився на якусь «тіньову схему», абсолютно непрозору і не відому для всієї ветеранської спільноти Харківщини. Це добре, що «НОВА: новини ветеранів» зацікавились «темою землі». З усією отриманою нами інформацією ми готові ділитися не тільки з вами (НОВА: новини ветеранів – прим. ред.), а й з усіма зацікавленими ЗМІ.

 

 Наша позиція чітка і послідовна: процес отримання землі має бути абсолютно прозорим і зрозумілим.

 Харків – це українське місто, яке ми відстояли. Ми хочемо жити у демократичній державі, яка базується на демократичних цінностях, – підсумовує Юрій Корсунов.

 

 Почуте сильно здивувало. До розмови було якесь невдоволення тим, що прості громадяни не можуть отримати землю через те, що «ветеранів забагато набігло». Але після розмови з Юрієм Миколайовичем Корсуновим та Віктором Анатолійовичем Волчелюком у членів редакції “НОВА: новини ветеранів АТО/ООС” теж зёявилися запитання до чиновників Харківської “мерії”:  а хто ж ті «щасливі атовці», які отримали землю майже в самому центрі Харкова у квітні та червні цього року? Чи були вони зареєстровані і який мали номер в черзі, у якій вже кілька років знаходяться в очікуванні близько двох з половиною тисяч ветеранів АТО/ООС?

 

 З цими запитаннями “НОВА – новини ветеранів” звернулися в Харківську «мерію». У Департаментах нам очікувано відмовили у наданні відповіді, а в пресслужбі «порадили» надіслати «офіційний запит», що ми й зробили. Сподіваємося за «п’ять робочих днів» отримати «офіційну» відповідь, яка, можливо, якщо і не розставить крапки над «і», то хоч трохи припідніме завісу над «земельним питанням у Харкові».

 

Схоже, що це точно не закінчення історії, і … «далі буде».

 

Андрій Несміян, “НОВА – новини ветеранів: інформаційний портал для учасників АТО/ООС”

 

Читайте також:

 

Чиновники проти ветеранів: Всеукраїнська асоціація учасників бойових дій вимагає звільнити голову Держгеокадастру Романа Лещенка