Ми продовжуємо публікацію нашого карколомного розслідування про Івана Ракича.

 

Початок ви можете прочитати тут:

КЕРНЕС, НАРКОТИКИ, УБД – ЩО ВІДОМО ПРО ДЕПУТАТА ІВАНА РАКИЧА

 

Ми продовжуємо розмову з бойовим побратимом Івана Ракича, Михайлом. За словами Михайла, доньку одного з його побратимів вигнали з дитячого табору «Ромашка» через те що її батько зніс пам’ятник Леніна на їх подвір’ї. Саме депутат Ракич, говорить Михайло, виступив в якості «адвоката» дирекції табору та активно відстоював позиції противників декомунізації.

«Зараз в передчутті майбутніх виборів пан Ракич намагається оточити себе аурою людини що може об’єднати ветеранів Харківщини навколо себе. Його промови у соціальних мережах та чатах гучно рясніють призивами до єднання! Однак у приватних бесідах депутат Ракич не соромиться поливати брудом інших представників ветеранського руху, що на його думку створюють йому конкуренцію. Таким чином застосовуючи у своїй буденності давній принцип «розділяй і володарюй» – пояснює Михайло.

Уже наприкінці розмови ми з Михайлом повертаємося з 2014 в сучасне життя. Нещодавно Іван Ракич опублікував у Фейсбуці фото з написом з підтримкою Петра Порошенка. Чи не до місцевих виборів з’явилася ця публікація?

 

Розмова тільки підігріває нашу цікавість – «Партія регіонів», кар’єризм і бажання відсидітися подалі від війни – вельми дивні речі говорять про Івана фронтові побратими.

Розгадку ми намагаємося знайти у минулому Івана Ракича.

 

Допомога головному регіоналу області і підозрілі борги

 

Нам важко знайти хоч якісь детальні відомості про життя героя нашого розслідування до початку війни. Є лише вельми скупа біографія на сайті міськради і коротке інтерв’ю журналу «Губернія», де чоловік зізнається: Майдан дійсно не підтримував.

 

Є трохи інформації і про його бізнес – ТОВ «Демарс». Цю фірму Ракич очолив у 2008 році, що трохи суперечить даним у офіційній біографії. ЇЇ спеціалізація: електромонтажні роботи, неспеціалізована оптова торгівля, ремонт і технічне обслуговування машин і устаткування промислового призначення. ТОВ «Демарс» Ракич згадує і у своїй декларації.

 

Проте судячи з усього, справи у бізнесмена йшли не надто добре. У інтернеті збереглася вакансія від кінця 2013 року людини, чия біографія, ім’я та прізвище повністю співпадають з даними нашого героя. У ній Ракич пропонує себе у якості керівника філіалу проекту з зарплатнею під 20 тисяч гривень. Навіщо успішному бізнесменові такий підробіток, який навряд чи можна буде поєднувати з бізнесом?

 

Прояснити це питання може декларація самого Ракича. У ній депутат зазначає іпотеку у розмірі 28 000 доларів, яку він взяв у одному з банків. Деякі журналісти навіть бачать у проблемах з іпотекою причину відправки на фронт – справа в тому, що під час служби військові можуть не платити за кредитними зобов’язаннями.

 

Дізнатися трохи більше про Ракича ми намагаємося у Дмитра Мариніна, відомого харківського політика. Той одразу говорить, що вважає, що Ракич має зв’язки з Геннадієм Кернесом: «Ти (Ракич прим. ред.) – знаєш, що таке Кернес. Ти маєш іти до кінця. А він не йде… Кернес Вані Ракичу розказував, натякав, що він піде у Верховну раду,  а Ваня це з’їв, думав що Кернес йому допоможе».

 

Судячи з усього, не допоміг. На виборах до ВРУ у 2019 році по 173 округу Іван Ракич зайняв п’яте місце, програвши навіть Павлу Оніщенку (Потону). Це і не дивно, враховуючи його виборчу кампанію: несподівано на будинках місцевих з’являлися вікна з написом «Команда Ракича», на сторінці у Фесбуці спливали фото, де Ракич обіймається зі своїм конкурентом і креатурою Кернеса – Анатолієм Денисенком.

 

Ракич завжди був готовий до дебатів – він посперечався з обома своїми основними конкурентами – Оніщенком і «слугою народу» Бакумовим. Але от вступати в конфлікт з екс-регіоналом Денисенком не став. Цей факт може трохи підмочити йому репутацію «героя війни».

 

Анатолий Денисенко не пришел на дебаты

Друзья, наши вопросы, к сожалению, остались без ответов. Анатолий Денисенко не пришел на дебаты. Почему? Вопрос риторический.

Зато пришли сторонники, с которыми приятно пообщались. И другой мой оппонент — Иван Ракич. Я ответил на интересующие его вопросы. Мы обсудили пару тем и разошлись. Хоть и вызывал я Денисенко.

Видимо, старая власть готова общаться только с теми людьми, которых добровольно-принудительно стягивают на мероприятия. И с теми, которых пытаются купить продуктовыми наборами и аптечками.

Мы обязательно это исправим. Давайте изменим страну вместе.

Опубликовано Слуга народу – Олександр Бакумов – Округ 173 Пятница, 19 июля 2019 г.

 

 

 

 

Сам Дмитро Маринін знає нашого героя ще з далекого 2012, з виборів на 173 окрузі. Таке добре ставлення Ракича до Денисенка він пояснює просто:

«Я допомагав Васі Салигіну на виборах. І я пам’ятаю слова Ракича: «Головне, щоб коли Василь Вікторович переміг, ми з цього щось мали»… Він працював заради чогось, а я – заради того, аби щось виправити в місті… А Вані всі ці ідеї неважливі».

 

Треба сказати, що Віктор Салигін був керівником Харківської обласної організації Партії регіонів до 2008 року і бізнес-партнером Михайла Добкіна.

Дмитро Маринін зізнається: сам був у Партії регіонів, звідки його вигнали за принциповість. Проте Ракич чомусь раніше про цей «регіональський» етап свого життя журналістам не розповідав.

 

Робота на Кернеса, підозріла декларація і мародерство

 

Наш наступний співрозмовник – волонтер і радник голови ХОДА Олексій Синіцин. У нього нещодавно сталася вельми серйозна сварка з Іваном Ракичем. Дійшло вже і до погроз фізичною розправою.

 

Тут мелкий мародёришка и , по недоразумению , депутат Харьковского горсовета Ванька Ракич разродился постиком с угрозами…

Опубликовано Алексеем Синицыным Понедельник, 15 июня 2020 г.

 

 

«Він просто збожеволів» – пояснює Синіцин і додає «Проте зустрічатися з Ракичем – це для мене принизливо».

Під час гарячої дискусії з нашим героєм Синіцин згадав про його вельми підозрілі подвиги під час війни. Він пояснює, що ідеальних людей не буває, проте «якщо ти позиціонуєш себе героєм війни, ти маєш бути кристально чистим». Проте, на думку Синіцина, про Ракича цього сказати не можна. На публіку він готовий розказати лише про один факт дрібного мародерства з боку новоспеченого депутата – крадіжку… дощечки для плавання: «Він привіз волонтерам надувну дощечку для плавання і сказав – хай у тебе полежить. Я там у коментарях під постом кажу – що, Уманський (волонтер прим. Ред..) теж бреше? І він (Ракич прим. ред. )став одразу дзвонити всім, Уманському дзвонити, і розказувати нісенітниці що він на ній зброю через річку перевозив…»

А поки ви, шановний читач, з посмішкою згадуєте про те, що більшу частину часу на фронті, за словами його побратима, Ракич проводив саме біля басейну на дачах, ми продовжуємо. Сам Синіцин вважає, що Ракич співпрацює з Геннадієм Кернесом.

«Та він (Геннадій Кернес прим. ред.) дав йому якийсь кіоск і він з нього годується».

І дійсно, як ми могли це пропустити! Іван Ракич дійсно значиться директором ТОВ «Кисневі системи та технології», що продає рибу, напої, тютюн і алкоголь – звичний асортимент кіоску-наливайки. Як не дивно, посада директора не приносить йому жодної копійки доходу – інакше чому наш герой не вніс жодних відомостей про цей свій бізнес-проект до декларації?

 

Але як там опинився сам Ракич? Хто призначив його туди директором? Сама власниця – Світлана Дубінська, чи хтось інший натиснув на неї?

 

Далі буде…

 

Please follow and like us:

Блог

Відео

Секретні документи МВС. Стеження за активістами
{"popup_fix":"false"}
Нарахування пільг за теплопостачання для учасників бойових дій
{"popup_fix":"false"}
Більше відео
Стежити за останніми новинами
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial