«Дикобраз» – колісна самохідна гаубиця вогневої підтримки сил швидкого реагування

  У 2011 році на військовому параді в Римі було вперше продемонстровано прототип нової самохідної гаубиці Centauro 155/39 LW Porcupine ( «Дикобраз»).

 

  САУ «Дикобраз» є розробкою консорціуму CIO, в який входять компанії Iveco Fiat і OTO Melara, виконана на базі доопрацьованого шасі «колісного танка» B1 Centauro. Шасі з колісною формулою 8х8 має противопульное бронювання, аналогічне захисту базової машині Centauro. Під час розробки САУ базовий бронекорпус зазнав незначних змін, пов’язаних із підвищеним рівнем захисту від мін.

 

  Для розгортання і приведення САУ в бойову готовність потрібно менше трьох хвилин і досить однієї хвилини щоб залишити вогневу позицію. Розробником заявлено наявність автоматичного вбудованого бульдозера.

 

  САУ Centauro 155/39 LW оснащується дизельним двигуном Iveco MTCA потужністю 520 к.с. Ходові  характеристики САУ залишилися на рівні «колісного танка», що став для неї базою. Силова установка в поєднанні з колісною ходовою частиною дозволяє  25-тонній машині на шосе розганятися до 100 км/год і подолати на одній заправці близько 800 кілометрів. Неважко помітити, що

 

Читайте також:

  У задній частині броньованого корпусу, як і на вихідному B1 Centauro, на САУ Porcupine встановлена досить велика безлюдна башта, яка оснащена спареним 7,62-мм кулеметом і прицільним комплексом HITROLE® з оптичним та денним/нічним каналами наведення.

 

  Конструктивні особливості поєднання башти та колісного шасі привели до появи специфічних можливостям по наведенню озброєння. Гідравлічні системи всередині башти дозволяють підіймати ствол гаубиці на кут в +75° від горизонталі і опускати на -5° нижче. До недоліків можна віднести те, що башта має обмежені кути горизонтального наведення і розвертається лише на 15° вправо і вліво від повздовжньої осі САУ. Все це пов’язано з особливостями балансування шасі і машини в цілому. Горизонтальний кут розвороту башти лише в 30° по фронту значно обмежує бойові можливості машини при роботі на передньому краї, але аж ніяк не впливає на стрільбу із закритих позицій, для якої САУ і призначена.

 

  Екіпаж САУ складається всього з двох чоловік, які розміщуються всередині бронекорпуса. Башта, як ми вже писали, є безлюдною.

 

  Основне озброєння – 155-мм гаубиця FH70. при використанні активно-реактивних снарядів САУ Centauro 155/39 LW може вражати цілі на дистанції 60 кілометрів. Живлення гармати снарядами забезпечує повністю автоматична система заряджання, яка дозволяє зробити 7 – 8 пострілів за хвилину. Автоматична система заряджання боєприпасів і метальних зарядів з запалами працює на будь-яких кутах піднесення гармати, забезпечує високий темп вогню. САУ Centauro 155/39 LW може використовувати всю існуючу номенклатуру 155-міліметрових пострілів НАТО.

 

  Висока скорострільність компенсується малим боєкомплектом. В укладках автомата заряджання знаходиться всього 15 пострілів, що позначається на практичній скорострільності. Через це разом із САУ Centauro 155/39 LW Porcupine розробники пропонують використовувати і транспортно-заряджаючу машину на аналогічному шасі. Після відстрілювання боєкомплекту самохідка за 8-10 хвилин отримує нові снаряди і майже одразу може продовжити стрільбу.

 

  Гармата оснащена цифровою системою управління вогнем (ЦСУВ), що дозволяє автоматично і швидко здійснювати всі необхідні обчислення. Також ЦСУВ дозволяє вести вогонь в режимі MRSI (так званий шквал вогню) залпом до чотирьох пострілів за 25-30 секунд під різним кутом наведення ствола і з різним типом зарядів гармати без участі оператора. В результаті всі снаряди досягають цілі з мінімальним інтервалом у часі.

 

  Centauro 155/39 LW може бути інтегрована в будь-яку бойову систему управління. Бортові модулі – комп’ютери, системи віртуальної реальності, GPS, – дозволяють здійснювати керування вогнем як автономно, так і в складі артилерійної бригади. Розробник вважає Centauro 155/39 LW найсучаснішою відповіддю на вимоги «Digitized Warfare» (цифрового управління боєм).

 

  З огляду на обмежені кути горизонтального наведення та незначні розміри власного боєкомплекту «Дикобраз» представляє собою неоднозначну в практичному відношенні розробку.

 

Олександр Вікторович, “НОВА – новини ветеранів: інформаційний портал для учасників АТО/ООС”

 

Нагадуємо: