16 травня сили ППО України знищили російських ракет на суму в $119,08 мільйонів

  Близько 03:30 16-го травня 2023 року російські окупанти атакували Україну з північного, південного та східного напрямків 18 ракетами різних типів повітряного, морського та наземного базування.

  З шести літаків МіГ-31К було випущено шість аеробалістичних ракет Х-47М2 «Кинджал», 9 крилатих ракет «Калібр» – з кораблів у Чорному морі та три ракети наземного базування (С-400, «Іскандер-М»).

  Усі 18 ракет знищені силами та засобами протиповітряної оборони (ППО) Повітряних Сил ЗС України. Всі шість збитих ракет Х-47 “Кинджал” летіли на Київ, заявив спікер Повітряних сил Юрій Ігнат. До речі, “Кинджали” Росія використовує їх виключно для знищення надважливих цілей.

  Крім того, у ніч на 16 травня противник атакував ударними дронами типу «Shahed-136/131», а також проводив повітряну розвідку трьома безпілотниками оперативно-тактичного рівня – «Орлан-10», “SuperCum”. Усі – знищені!

  На початку травня за допомогою комплексу Patriot наші сили ППО збили один “Кинжал”, який мав намір знищити ЗРК, але вийшло все навпаки. Спочатку цьому ніхто не повірив, а рашисти намагалася не згадувати про цей факт. Але докази у вигляді уламків довели, що “Кинжал” справді не такий вже і невразливий.

Часопис війни, 447 доба – ППО відбили найщільнішу повітряну атаку на Київ

  Однак, на жаль, уламки збитих ракет завдають шкоди, зокрема, падають поряд з автомобілями або на них, як на цьому фото від ДСНС. У що намагалися влучити російські загарбники цього разу – Patriot чи якусь іншу ціль, незрозуміло.

  Гіперзвукові ракети «Кинжал» летять повільніше, ніж стверджує російська влада, — воєнкор Bild Репке. Хоча в Росії заявляють про швидкість 10-12 тисяч км/год, ймовірно, «Кинджали» не досягають заявленої швидкості, оскільки можуть бути збиті системами ППО, здатними збити ракети, що летять удвічі повільніше. “У тому й річ: російські ракети вдвічі повільніші, раз їх можна збити з Patriot”, – заявив він.

  Атака по Україні в ніч на 16 травня коштувала Росії мінімум у $119 мільйонів. Зза даними видання Forbes, одна ракета “Калібр” коштує близько $6,5 млн. Гіперзвукові ракети “Кинжал” коштують дорожче – від $10 млн, а з урахуванням того, що Росія запустила їх аж 6 штук – $60 млн доларів були збиті в небі над Україною.

  Ударні дрони Shahed-136/131, за даними відкритих джерел, коштують від $20 до $50 тисяч за одиницю. Тобто загальна сума становила $280 тисяч.

  Російські БПЛА “Орлан-10”, за оцінками Генштабу, коштують близько $100 тисяч, проте ціни SuperCum не зазначені, але якщо припустити, що вона ідентична вартості “Орлана”, то вночі 16 травня ерефія запустила в повітря ще $300 тисяч.

 Виходить, що Росія в ніч на 16 травня викинула на вітер мінімум $119,08 мільйонів.

НАГАДУЄМО:

Ракетні обстріли території України триватимуть ще мінімум три місяці