Ракетні обстріли території України триватимуть ще мінімум три місяці

  Загроза ракетного обстрілу України з боку Білорусі і Росії зберігається ще на три місяці. У Білорусі зони обмеження для польотів усіх типів цивільних повітряних суден (включно з БПЛА) на висотах від 0 до 19 800 метрів на півдні Білорусі продовжена згідно з NOTAMN O0547/22 з 08 липня по 7 жовтня 2022 року. Обмеження не поширюється на авіацію ЗС РБ та Держприкордонкомітету РБ. Територія зони обмеження не змінилася.

 

  Заборона на польоти над південною частиною Білорусі була введена 24 лютого 2022 р. з початком російського вторгнення в Україну. Саме з півдня Білорусі ведеться обстріл ракетами території України. З початку війни з Білорусі по українським містам було запущено  689 боєголовок.

 

На початок війни у ЗС РФї було майже 7 тисяч ракет середньої та ближньої дальності дії – до 5 500 кілометрів. З них майже половина – не високоточні ракети Х-22, Х-55, комплекси “Точка-У”. Спочатку рашисти використовували переважно ракети типу “Калібр” (морського базування) і ракетні комплекси “Іскандер”. Менше – ракети Х-101 і кілька разів заявляла про застосування останньої своєї розробки – Х-47 “Кинджал”.

 

  Але ніхто не розраховував на тривалу війну. Тому російські окупанти спочатку дуже активно почали використовувати ці ракети при тому, що їхній запас не був не дуже великим:  2 – 3 тисячі одиниць.

 

  Зрозумівши. що “СВО” переросло у довготривалу війну рашисти почали застосовувати ракети Х-59. Вони старі, радянські, але достатньо точні: кругове можливе відхилення було заявлене менше 10 метрів.

 

  Росія вже випустила по Україні близько 3 тисяч ракет, і швидше за все ракет “Калібр” та “Іскандер” залишилося небагато. Якщо у росіян справді закінчуються Х-101, “Калібри” та далекобійні ракети комплексів “Іскандер”, то з дальністю понад 500 кілометрів залишаються лише старі Х-55 та Х-22. А їх у рашистів ще понад 2 тисячі. На кілька місяців бомбардувань їх може вистачити.

 

  Таким чином, загроза ракетних обстрілів території України з зберігається як мінімум ще на три місяці. 

 

За матеріалами канал 24, Беларуські Гаюн