Після 9 років судової тяганини з росією “Скіфське золото” повертається в Україну. Колекцію збираються зберігати у національному музеї, розташованому у Києві. Про це повідомила під час брифінгу заступниця міністра культури та інформаційної політики України Катерина Чуєва.
Частина виставки, яка була представлена в музеї Алларда Пірсона і включала в себе предмети з кримських музеїв, Керченського історико-культурного заповідника, Центрального Музею Тавриди, цінні предмети, значну частину з яких становили археологічні знахідки з території Криму періоду незалежності після 1991 року, нарешті повернеться в Україну.
Після окупації москвою Кримського півострова в березні 2014 року, так звані “свої права” на експонати заявило окупаційне керівництво кримських музеїв і Україна. У зв’язку з цим Університет Амстердама, який спрямовує роботу Музею Алларда Пірсона, призупинив процедуру передачі цінностей “до досягнення домовленості між сторонами” або вирішення питання в юридичному порядку.
http:///rosiiany-i-nadali-namahaiutsia-zavadyty-povernenniu-kolektsii-skifske-zoloto-v-ukrainu/
http:///ukraina-prodovzhuie-v-sudi-vidstoiuvaty-svoie-pravo-na-skifske-zoloto/
Судова тяганина сосовно повернення “скіфського золота” в Україну тривала з 2014 року. Ще у грудні 2016 року окружний суд Амстердама ухвалив рішення повернути скіфське золото Україні. Таке ж рішення ухвалив і апеляційний суд. І тільки під час повномасштабного вторгнення росії в Україну суд виніс остаточний вердикт.
9 червня 2023 року Верховний суд Нідерландів постановив, що “скіфське золото” мають повернути Україні. Повідомлялося, що для повернення “скіфського золота” Україна має сплатити 100 тис. євро за його зберігання.
Україна розпочала переговори з Нідерландами, щоб повернути колекцію “скіфського золота”, без оплати, заявив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко в ефірі телемарфону.
“Так, дійсно, є певна сума, яку ми маємо сплатити за утримання цієї колекції у нідерландському музеї. Зараз Міністерство юстиції веде перемовини щодо того, щоб ми якомога скоріше отримали без оплати цю колекцію назад в Україну. Ми тримаємо зв’язок із нашими колегами”, – зазначив міністр.
«Місцем її зберігання попередньо визначено, відповідно до наказу Міністерства культури та інформаційної політики «Національний музей історії України». Деталі поки не розголошуємо», – заявила Катерина Чуєва.
http:///sviato-iake-30-rokiv-namahaiutsia-zabuty-16-lypnia-1990-roku-pryjniato-deklaratsiiu-pro-derzhavnyj-suverenitet-ukrainy/