Україна продовжує в суді відстоювати своє право на “скіфське золото”

  Апеляційний суд Амстердама 22 квітня 2021 року відновив слухання в справі про «скіфське золото». Про це журналісту УНН повідомила директор департаменту міжнародних спорів Міністерства юстиції Анна Тищенко.

 

  “Слухання відбувається сьогодні, почалося десь об 11:30 за місцевим часом. Сторонам було дозволено підняти всі питання, які раніше були предметом розгляду, у тому числі українська сторона повернулася до питання застосування Конвенції ЮНЕСКО 1970 і надала детальні й ґрунтовні пояснення і аргументи щодо необхідності її застосування під час вирішення даної справи. Про те, що вона підлягає застосуванню”, – розповіла Тищенко. “На черзі виступи Музею Алларда Пірсона та так званих “кримських музеїв”, – додала вона.

 

  Заступник міністра закордонних справ України Євгеній Єнін на своїй сторінці у Facebook повідомив, що у своєму виступі у залі засідань наголосив на тому, що Росія вилучила все майно України в Криму, починаючи від державних банків та підприємства і закінчуючи культурною спадщиною. Росія-країна-агресор, країна-окупант.

 

  “І Україна, і Нідерланди є сторонами Конвенції ЮНЕСКО 1970 року, яка встановлює основні правила розгляду справ. І Україна, і Нідерланди зобов’язані вжити заходів для запобігання будь-якій незаконній передачі права власності на культурні цінності. Уряд України переконаний в неприпустимості порушення Конвенції ЮНЕСКО 1970 року, передавши спадщину в руки агресора, оскільки так звані «кримські музеї» насправді є фантомними установами, які представляють Росію”, – написав Єнін. Він наголосив під час виступу, що експонати виставки належать державі Україна – і мають повернутись до України.

 

Нагадуємо: