Сторінка 507 – Новини ветеранів зі всієї України

Москва шукає спосіб розпочати нову гру в переговори – російським військам терміново потрібна оперативна пауза

  У зв’язку із повільним і невпинним просуванням ЗСУ вперед майже по всій лінії фронту, Москва шукає способів розпочати “нову гру в переговори”, бо виснаженим і знекровленим російським військам терміново потрібна оперативна пауза для відновлення. 

 

Саме з цим пов’язані останні “миротворчі ініціативи кремля”. 

 

  Спочатку Президент Гвінеї-Бісау Умару Сісоку Ембало передав президентові України Володимиру Зеленському, що росія хоче налагодити “мости діалогу”. На що Зеленський запропонував “передати росії” припинити руйнувати інфраструктуру України та почати поважати її територіальну цілісність.


  Наступного дня в Москві заявили, що то була ініціатива Президента Гвінеї-Бісау, і москва до цієї заяви не має жодного відношення. Але цього ж дня про готовність росії вести переговори заявив представник МЗС Китаю, у якого була телефонна розмова з лавровим.


  І ось, нарешті,  сам міністр закордонних справ росії сергій лаврів заявив, що москва готова до переговорів із Заходом щодо України, якщо їм запропонують “реалістичні пропозиції”, засновані на “рівноправних підходах”.


  МЗС України не забарився дати відповідь на  “мирні ініціативи кремля”. Спікер Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко прокоментував заяву глави МЗС РФ Сергія Лаврова, у своєму Facebook.

 

“Єдиною реалістичною пропозицією має бути негайне припинення росією війни проти України та виведення російських військ з української території за межі кордонів станом на 1991 рік. Той, хто справді хоче переговорів, не знищує енергетичну систему країни, щоб її населення замерзло взимку, не займається масовими стратами цивільних людей, які не обстрілюють житлові квартали, не оголошують мобілізацію додаткових 300 тис. військовослужбовців, не блокують постачання зернових, не висувають ультиматумів”, – написав Ніколенко.


  Ніколенко також назвав заяву лаврова “черговою димовою завісою”, завдання якої виграти час на тлі поразок російської армії, що почастішали на фронті.

 

“Поки росія продовжує вчиняти злочини в Україні, відповідь має бути одна – на полі бою. Ми вдячні міжнародним партнерам, які стоять пліч-о-пліч з Україною в її боротьбі за існування. Тільки спільними рішучими зусиллями можливо зупинити росію, яка становить загрозу миру та безпеці. не лише Європи, а й світу”, – зазначив Ніколенко.


  Раніше речник МЗС України Олег Ніколенко повідомляв, що режим путіна втратив шанс на переговори.


  Аналітики Інституту вивчення війни також вважають, що риторика путіна свідчить про те, що він ніяк не зацікавлений у серйозних переговорах з Україною та досі вірить у перемогу над нею військовим шляхом.

 

Заставка НАГАДУЄМО
http:///ukrainske-tse-mishen-dlia-rosii-volodymyr-zelenskyi-vystupyv-z-promovoiu-na-zaproshennia-ielskoho-universytetu-video/
нова

Українське – це мішень для Росії – Володимир Зеленський виступив з промовою на запрошення Єльського університету (ВІДЕО)

  Президент України Володимир Зеленський під час промови до американських сенаторів, студентів та професорів Єльського університету зазначив, що головною метою росії є знищити український народ і все українське. Про це інформує сайт президента.

 

“Українське – це мішень для росії. Росія воює проти свободи, знищуючи українців та українців. Саме так вони це бачать у кремлі – знищення народу, а отже, свободи. Вони не вірять, що можна якось по-іншому підкорити Україну. І саме тому, наприклад, вони пішли до Ірану за зброєю, за вбивчими дронами та ракетами, тому що Росії не вистачає власних коштів для терору, а іншого вона не планує та не розглядає”, – заявив президент України.


За словами Зеленського, для Росії ця війна є не лише способом захоплення територій, а й зламати незалежну державність України, щоб “поширити свій імперський вплив”.

 

 “Своїм терором росія намагається знищити те, що незмінно відроджується у наших людях, незважаючи на війни, які були, незважаючи на загарбників, які сюди приходили, і навіть незважаючи на кремлівську політику геноциду проти українців, яка здійснювалась у ХХ столітті. І одним із її проявів був, зокрема, Голодомор – знищення людей штучно організованим голодом”, – наголосив президент.


  Зеленський підкреслив, що українці “пройшли через дуже страшні речі”, проте зберегли свою “здатність не підкорятися, волелюбність та внутрішню впевненість, що джерелом будь-якої влади на землі є народ”. Він зазначив, що Україна відрізняється від Росії тим, що має прямий зв’язок між силами оборони та суспільством. Натомість жителі країни-агресора відчувають прямий зв’язок із “телевізійною пропагандою ненависті”.


  Президент розповів, що українські командири на полі бою мають свободу прийняття своїх власних рішень у спільних оборонних операціях та користуються нею, вирішуючи, як ефективніше діяти у той чи інший момент. Натомість командири загарбників “тремтять”, чекаючи наказів “згори”.


  Під час виступу Зеленський наголосив, що саме сьогодні в Україні визначається глобальна доля демократії в Світі.

 

*  *  *

  Варто нагадати, що з подібної промови колишнього прем’єр-міністра Великої Британії Вінстона Черчілля 05 березня 1946 року у Вестмінстерському коледжі у містечку Фултон (Міссурі), почалася в Світі “Холодна війна”, яка завершилася поразкою “соціалістичного табору” та демонтажем СРСР.

 

Заставка ВІДЕО
Заставка НАГАДУЄМО
http:///rosiia-ofitsiino-povidomyla-henseka-oon-pro-prypynennia-uchasti-v-zernovii-uhodi-vse-duzhe-prymityvno-ta-peredbachuvano/

Україна отримала перевагу в артилерії над окупантами на півдні, – The New York Times

  На кінець жовтня 2022 року Україна отримала перевагу в артилерії над російськими окупантами як у дальності стрільби, так і у високоточних ракетах та артилерійських снарядах. Про це пише The New York Times.  Це призвело, хай і до повільного, але прогресу України в просуванні в напрямку Херсону.

 

  Окрім цього, військові аналітики констатують, що ЗСУ знищують дорогу техніку окупантів за допомогою дешевих безпілотників українського виробництва та західної зброї.

 

  Незважаючи на те, що і українська, і російська армія випускають у бік один одного практично однакову кількість снарядів, українські удари мають більшу дальність і точніші завдяки супутниковому наведенню ракет та артснарядів, наданих Заходом, яких значною мірою не вистачає зараз росії.

 

  «Є думка, що російська армія нескінченна, але це міф… Інтенсивність вогню знизилася втричі. Бити на полі бою їх реально можна», – вважає майор Олександр, командир артилерійської батареї, яке воює на херсонському напрямку.

 

Заставка НАГАДУЄМО
http:///rosiia-ofitsiino-povidomyla-henseka-oon-pro-prypynennia-uchasti-v-zernovii-uhodi-vse-duzhe-prymityvno-ta-peredbachuvano/
нова

Росія офіційно повідомила генсека ООН про припинення участі в зерновій угоді – все дуже примітивно та передбачувано

  Вчора росія офіційно повідомила генсека ООН про припинення участі в зерновій угоді, повідомив ТАСС. РосЗМІ з посиланням на постпредство рфії повідомляють, що росія вимагає сьогодні, 31 жовтня 2022 року, негайно скликати засідання Радбезу ООН у зв’язку з атакою на судна ЧФ.

 

  Також наголошується, що Росія офіційно повідомила генсека ООН про зупинення участі в зерновій угоді. “Гуманітарний коридор для експорту зерна з України використовувався для прикриття атаки на рейд Севастополя”, – йдеться в листі Небензі до генсека ООН. Винними у “теракті” рашисти одразу призначили “київський режим” та “військових спеціалістів Великобританії”.


  Голова мінсільгоспу рфії Діма Патрушев, синок другої людина в команді “колективного Путіна”, озвучив заяву, що зернова угода “не тільки не вирішила проблеми країн, що “потребують потреби”, але навіть у якомусь сенсі їх посилила”, оскільки судна з України в основному прямували до Європи. Тому росія готова повністю замінити українське зерно на світовому ринку.

 

“Зважаючи на те, що Росія завжди була і залишається надійним партнером і готова забезпечити світ необхідним обсягом продовольства, наша країна готова в найближчі чотири місяці безоплатно поставити найбіднішим країнам до 500 тис. тонн зернових. У тому числі, ми це робитимемо за участю нашого надійного партнера – Туреччини”, – заявив Діма Патрушев.

 

Все дуже примітивно та передбачувано.


  Україна не підписувала з росією жодних угод. В Києві за останні 8 років чітко усвідомили, що з росією взагалі, і “колективним путіним” зокрема, нічого підписувати не можна взагалі. “Зернова угода” була укладена між росією, Туреччиною і “представниками ООН”. Тому все. що відбувається “примітивно та передбачувано”.

 

  Керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак відреагував на заяву Росії про вихід із “зернової угоди”.

“Примітивність російського шантажу у всьому. Ядерний шантаж, енергетичний, продовольчий… Вигадки про “брудну бомбу”, над якими сміється весь світ. Вигадані теракти на власних об’єктах… Все дуже примітивно та передбачувано”, – написав Єрмак у Telegarm.

 

  Глава МЗС України Дмитро Кулеба закликав усі держави вимагати від Росії припинити “голодні ігри” та повернутися до своїх зобов’язань.

 

  Україна очікує на реакцію Туреччини та ООН на російські заяви про вихід із “зернової ініціативи”. Про це повідомив у коментарі Спільному представник президента Никифоров.

“Україна не підписувала з Росії ніяких “зернових угод”. Підписантами є росія, Туреччина та ООН. А Україна не підписувала з росією жодних угод, тому що розуміє, що вона майже ніколи не дотримується взятих на себе зобов’язань. Тому очікуємо на реакцію підписантів”, – сказав Никифоров.

 

Так звані “офіційні підстави”  припинення участі росії в “зерновій угоді”


  Про вихід росії із “зернової угоди” на початку листопада Путін говорив ще у вересні. Але “колективному путіну” потрібен був “якийсь інцидент”. 29 жовтня призначений Росії “губернатор” тимчасово окупованого Севастополя Михайло Розводов заявив про “атаку БПЛА” в акваторії Севастопольської бухти.


 “Гуманітарний коридор для експорту зерна з України використовувався для прикриття атаки на рейд Севастополя”, – йдеться в листі Небензі до генсека ООН. Винними у “теракті” рашисти назвали “київський режим” та “спеціалістів з Великобританії”.


   Спікер Сил оборони Наталія Гуменюк, коментуючи “бавовну” на рейді Севастополя, висловила припущення, що то могли бути “бойові комарі”, про яких Небензя говорив напередодні з трибуни ООН. Пізніше вона повідомила, що причиною вибухів у Севастополі, найімовірніше, був невдалий запуск російськими окупантами ракет з суден ЧФ рфії.

 

Заставка НАГАДУЄМО
http:///rosiiski-viiskovi-naliakaly-ies-rozmovamy-pro-mozhlyvist-zavdannia-iadernoho-udaru-po-nimechchyni-der-spiegel/
нова

Часопис війни: 249 доба

  Триває 249 доба героїчного протистояння Української нації російському широкомасштабному вторгненню. Противник намагається утримати тимчасово захоплені території, зосереджує зусилля на стримуванні дій Сил оборони на окремих напрямках, не припиняє ведення наступальних дій на Бахмутському та Авдіївському напрямках, інформує пресслужба ГШ ЗСУ.

 

  За минулу добу підрозділи Сил оборони відбили атаки окупантів в районах населених пунктів: Яковлівка, Бахмут, Бахмутське, Олександропіль, Кам’янка, Авдіївка, Первомайське, Красногорівка, Мар’їнка, Новомихайлівка Донецької області. Рашисти продовжують обстріли підрозділів Сил оборони вздовж лінії зіткнення, здійснює фортифікаційне обладнання рубежів на окремих напрямках.

 
Донецький напрямок. У російських  окупантів не виходить просунутися в районі Бахмута, як і на будь яких інших напрямках. Як вважають аналітики американського Інституту дослідження війни (ISW), російське командування проштовхує наратив про значний прогрес у Бахмуті, намагаючись тим самим покращити моральний дух російських військ.
 
  Пригожин похвалився, що його військам в районі Бахмута вдалося просунутися за місяць аж на 800 метрів.
 
  “Вся залізнична зв’язка, яка постачає резерви та припаси на Херсонський і Запорізький напрямок – під далеким вогневим контролем ЗСУ (HIMARS, далекобійна артилерія і т.п.). Росіяни дуже бояться наступу (ЗСУ) на Волноваху, тому й вирішили рипнутися на Вугледар. Коли наші прорвуться до Волновахи, то вся залізнична зв’язка – буде наша, для росіян це катастрофа” –  заявив експерт Арестович.
 
 
Херсонський напрямок. У населених пунктах поблизу міста Херсон ворог здійснює заходи з підготовки до оборони. Відзначено прибуття з міста Грозний до населеного пункту Каланчак близько сотні “росгвардійців”. На території міста Нова Каховка російські спецслужби активно прослуховують телефонні розмови цивільного населення. В населеному пункті Велика Знам’янка Запорізької області противник продовжує розміщувати особовий склад у помешканнях місцевих жителів.
 
  За наявною інформацією, під час проведення заходів так званої “евакуації” з виправної колонії №90 міста Херсон окупанти вивезли ув’язнених. Територію зазначеного виправного закладу противник використовує для розміщення особового складу та військової техніки.
 
Північний напрямок. Республіка білорусь продовжує і надалі підтримувати збройну агресію російської федерації проти українців. Рашисти продовжують переміщення окремих підрозділів на територію цієї країни. 
 

  «26 жовтня відзначено прибуття на залізничну станцію Брест ешелону військової техніки з рф. Разом із військовослужбовцями збройних сил російської федерації прибувають так звані “кадирівці”. Крім того, російських військових помітили в населених пунктах між містами Брест та Малорита», – йдеться в повідомленні Генерального штабу Збройних Сил України. 

 

  У Повітряних Силах Збройних Сил України відібрали групу пілотів, які в майбутньому оволодіватимуть західними зразками винищувачів, – речник Командування Повітряних Сил ЗСУ полковник Юрій Ігнат

 

 
Заставка НАГАДУЄМО
http:///rosiiski-viiskovi-naliakaly-ies-rozmovamy-pro-mozhlyvist-zavdannia-iadernoho-udaru-po-nimechchyni-der-spiegel/

Російські військові налякали ЄС розмовами про можливість завдання ядерного удару по Німеччині, – Der Spiegel

  Німецьке видання Der Spiegel поширило інформацію про те, що напередодні вторгнення в Україну західні спецслужби перехопили розмови керівництва ВМФ РФ, де обговорювався сценарій ядерного удару по Німеччині. Це сталося під час проведення росіянами військових маневрів на Балтійському морі наприкінці 2021 року.


  Der Spiegel повідомляє, що у перехопленні мова обговорювалося завдання ядерних ударів по трьом цілям на території Німеччини: по Берліну, авіабазі США в Рамштайні та авіабазі Бюхель, де американська армія зберігає ядерну зброю.


  Частина експертів з безпеки впевнена, що використання ядерної зброї обговорювалося та відпрацьовувалося на військових навчаннях, що також відбувалося під час маневрів НАТО. Інша частина переконана, що росіяни знали про прослуховування і через це навмисно назвали цілі, щоб налякати “ліберальний” Захід.


  Результатами опитування Civey для Spiegel показують, що в Німеччині 51% німців дійсно стурбовані можливістю початку ядерної війни, 57% – побоюються ядерного удару Росії по Україні, а 37% – по Німеччині.


  Необхідно нагадати, що президент США Джозеф Байден висловив занепокоєння тим, що путін заперечує можливість застосування ядерної зброї в Україні, але, водночас, продовжує говорити про неї.

 

  Глава Пентагону Ллойд Остін заявив, що у випадку, коли Росія застосує ядерну зброю, вона отримає на це “дуже серйозну міжнародну відповідь”. Чи це буде “велика стурбованість” та “надзвичайно глибоке занепокоєння”, чи ядерний удар у відповідь – він не уточнив. Попередньо мова йшла про повне знищення кораблів ЧФ РФ і всього, що там “рухається”.

 

  Варто також зазначити, що в країнах ЄС мають чітко зрозуміти, що “путінська росія” не збирається зупинятися на захоплені частини території України, або навіть повному її знищенні. Країни Балтії  чітко розуміють, що “колективний Путін” брав тактику “поступового відщипування” територій та країн, аж до остаточного встановлення свого панування від Тихого до Атлантичного океану. І всі розмови про “переговори” та “поступки” Росії – то лише “невеликі кроки” до “Великої кінцевої мети” – окупації ВСІЄЇ ЄВРОПИ. 

 

Чим швидше це зрозуміють політики в ЄС та США – тим швидше закінчиться військова агресія росії проти України.

 

Юріс Шалтіс, “НОВА: новини ветеранів АТО/ООС”

 

Заставка НАГАДУЄМО
http:///holovnokomanduvach-zsu-valerii-zaluzhnyi-pospilkuvavsia-iz-holovoiu-obiednanoho-komitetu-nachalnykiv-shtabiv-ssha-markom-milli/
нова

Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний поспілкувався із головою об’єднаного комітету начальників штабів США Марком Міллі

  Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний під час розмови з головою об’єднаного комітету начальників штабів США Марком Міллі зазначив, що попри абсолютну вогневу перевагу та збільшення кількості військ росіяни не мають успіху на полі бою.


  “Завдяки мужності та професійності українських солдат і офіцерів наші рубежі залишаються незмінними, а оборонна операція виконується успішно відповідно до плану”, – написав Залужний у себе в Telegram.


Залужний інформував Міллі, що Сили оборони України зосереджують зусилля на таких ключових завданнях:

  •  звільнити окуповані території;
  •  не допустити захоплення ворогом нових ділянок;
  •  забезпечити прикриття об’єктів критичної інфраструктури нашої держави засобами протиповітряної та протиракетної оборони;
  •  продовжити формування та підготовку резервів для ведення майбутніх бойових дій.  


  Під час попереднього спілкування з Головою об’єднаного комітету начальників штабів США генералом Марком Міллі Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний запевнив, що російські звинувачення на адресу України про “плани” застосувати “брудну бомбу” є відвертою дезінформацією. “Єдина зброя “масового ураження”, яка у нас є, – це наша гордість, сміливість і жага перемогти ворога”, – об’єктивно відмітив Валерій Залужний.


  Головнокомандувач ЗСУ наголосив, що рашисти проводять сплановані інформаційні операції для введення в оману щодо своїх реальних намірів, однак ці спроби зазнають невдачі, бо ЗСУ уважно відстежує реальний стан справ і належним чином на нього реагує.


  У відповідь на запитання свого американського колеги про способи і засоби протидії масованим атакам БПЛА типу “Shahed-136” я поділився нашим досвідом, який, сподіваюся, стане корисним країнам-партнерам, повідомив Головнокомандувач ЗСУ.

 

Заставка НАГАДУЄМО
http:///putin-znovu-pereishov-do-tryvaloi-vysnazhlyvoi-viiny-dmytro-kuleba/
нова

Путін знову перейшов до тривалої виснажливої війни, – Дмитро Кулеба

  Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба вважає, що путін знову перейшов від швидкої “спецоперації” до тривалої та виснажливої ​​війни проти України. Про це він розповів у інтерв’ю ТСН.

 

  “Перейшов (до тривалої війни – ред.), безумовно. Дивіться, путін, насправді, однаковий завжди. І це саме та стратегія, якої він дотримувався з 2014 року. Якщо ми повернемося на той час, то теж згадаємо, що він чекав виборів у Греції, де мали перемогти ліві, які, на його думку, мали заблокувати санкції ЄС, і ліві перемогли, але санкції не заблокували, то він чекав на вибори у Франції, щоб до влади прийшов інший більш лояльний до нього президент. То він ще чогось чекає.


  Це його спільна стратегія. Він собі може планувати все, що завгодно. У нас є свій план, і він набагато ефективніший, ніж його”, – зазначив Кулеба у відповідь на запитання, чи перейшов путін до тривалої та виснажливої ​​війни проти України, вирішивши почекати до президентських виборів у США 2024 року, на яких, на його думку , може перемогти Дональд Трамп.

 

Заставка ВІДЕО

  На запитання, на що схожа війна України проти російської агресії і коли вона закінчиться, Дмитро Кулеба сказав, що всі війни – унікальні.

 

  “Ця війна риватиме стільки, скільки потрібно для перемоги України… Ми всі робимо все необхідне, щоб ця війна закінчилася нашою перемогою якнайшвидше. Ворог намагається досягнути свої мети, але їм це не вдасться. Українці мають бути готові до того, що Перемога потребуватиме часу, і скільки це займе – це інше питання. Ми не можемо встановлювати собі дедлайни в цьому питанні – це шлях до поразки. Україна не може собі цього дозволити з жодної точки зору”, сказав  Міністр закордонних справ України.

 

Заставка ВІДЕО
Заставка НАГАДУЄМО
http:///kytai-pozytyvno-otsiniuie-namiry-rosii-vesty-diaputinu-vidmovyly-v-spilkuvanni-ale-kytai-pozytyvno-otsiniuie-namiry-rosii-vesty-dialoh-z-ukrainoiu-ta-ssha-shliakhom-perehovoriv-loh-z-ukrainoiu-ta-ssha/

Путіну відмовили в спілкуванні, але Китай позитивно оцінює наміри Росії вести діалог з Україною та США шляхом переговорів

  Напередодні “Валдайської балаканини” Путні мав намір поспілкуватися з товаришем Сі, але отримав відмову. Спілкування відбулося лише на рівні МЗС: міністр закордонних справ Китаю провів телефонну розмову з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим.


  “Пониження статусу” спілкування КНР і РФ прокоментував Путін “на засіданні Валдайського клубу”, поскаржившись на те, що “новий світовий порядок” (“обриси нової епохи”) Китай та США взялися формувати без Росії.


  За словами офіційного представника МЗС КНР Ван Веньбіня, які навело китайське агентство Сіньхуа, російська сторона висловила готовність вести діалог та відновити переговори з Україною та США.


  «Китай вітає це і сподівається, що відповідні сторони активізують дипломатичні зусилля, щоб якнайшвидше розрядити або навіть вирішити ситуацію через переговори та інші політичні методи», – зазначив Ван Веньбінь.


  Він також додав, що сторони також обговорили питання недопущення використання зброї масового знищення. За словами дипломата, Китай переконаний у необхідності уникати подальшої ескалації обстановки для запобігання гуманітарним катастрофам.


  “Колективний Путін” вже третій місяць намагається знайти спосіб “всадити за стіл переговорів” офіційний Київ. Рашистам зараз вкрай необхідні “оперативна пауза” на фронті і “офіційні підстави” заявити населенню рфії про “успішне завершення СВО”.


  Але реальні дії Кремля: офіційне оформлення анексії окупованих територій України, бомбардування житлових будинків та цивільної інфраструктури, заяви та конкретні дії, які розцінюються як геноцид українського народу, – аж ніяк не сприяють відновленню будь-якого “переговорного процесу”.

 

Заставка НАГАДУЄМО
http:///bazhannia-znyshchyty-ukrainu-vytisniaie-na-druhyi-plan-vtraty-osobovoho-skladu/
нова

Бажання знищити Україну витісняє на другий план втрати особового складу

  Втрати особового складу російських окупантів з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну досягли вже близько 70 250 осіб, повідомили в Генеральному штабі ЗСУ. Під час “валдайської балаканини” Путін без “зайвих деталізацій” повідомив, що співвідношення втрат сторін складає 1 до 8.

 

  Крім того, на 1 загиблого припадає від 3 до 5 поранених, з якими у рашистів теж “виникають певні проблеми”. Так, російські загарбники вирішили перевезти своїх поранених з Бєлгорода до Воронежа через неготовність медичної інфраструктури Білгородської області. Про це повідомляє  Генеральний штаб ЗСУ.


  “У зв’язку з нестабільною роботою санітарної авіації, неготовністю медичної інфраструктури Білгородської області, стовідсотковим завантаженням лікарень противник змушений евакуювати поранених автобусами до сусіднього Вороніжа”, – інформує ГШ ЗСУ.

 

  Не зважаючи на людські втрати, які несе Російська Федерація, і яких вона ще не знала в своїй сучасній історії, а також непереборне бажання “колективного Путіна” винищити всіх українців і знищити Україну, як незалежну, суверенну державу, не дає підстав сподіватися на швидке завершення війни. 

 

Заставка НАГАДУЄМО
http:///chasopys-viiny-248-doba/
нова