Аналітики Інституту вивчення війни (ISW) зазначають, що російські загарбники розпочали масштабний наступ у Луганській області і наголошують, що окупанти в Луганській області намагаються перехопити ініціативу.
Аналітики зазначають, що геолокаційні кадри боїв підтверджують рух російських окупантів на північний захід від Сватового. Військове командування рф залучило повністю частини кількох дивізій до наступальних дій на цій ділянці лінії фронту.
В ISW пишуть, що російські джерела повідомляють про незначні просування на північний захід від Сватового біля Куп’янська і на захід від Кремінної.
“Підрозділи полків 144 та 3 мотострілецької дивізії (20 загальновійськова армія, ЗВО) і полк 90 танкової дивізії (ЦВО), підтримані частинами 76 Повітряно-десантної дивізії та невизначеними підрозділами Південного військового округу ведуть наступальні операції вздовж усієї лінії Сватове-Кремінна”, – пишуть в ISW.
ISW додає, що ЗСУ сили не дають ворогу досягти значних успіхів.
Ворог вирішив не чекати поки в Україну надійдуть обіцяні танки, а почав наступ за п’ятьма напрямками. Про це військовий експерт Дмитро Снєгирьов розповів UNN.
На сьогодні запеклий характер боїв на 5 напрямках одночасно. Ще два дні тому — 4 напрямки було, тиждень тому — максимум 3. Різка активізація напруги, при цьому мова йде не про передислокацію, не про плани наступу, а саме про наступ.
Є зміна тактики у російських окупантів — вони відмовились від використання пвк „вагнер“ і так званих „частково мобілізованих“. Наразі основна ударна сила — це регулярні сили частин збройних сил рф. На конкретних прикладах: на частинах територій Донецької та Луганської області — наступ росіян у районі Кремінної, основні ударні сили це підрозділи 76-ї повітряно-десантної дивізії, 144-ї, 3-ї мотострілецьких — це елітні частини.
Зафіксована передислокація важкої броньованої техніки, зокрема танки Т-72, як наслідок — просування вглиб української території до 5 кілометрів. Взята під контроль Діброва, в тому районі вони намагаються атакувати Макіївку, Ямполівку.
Мета — одночасний наступ з районів Луганської області і з району Вугледара з метою створення оперативного оточення українського угруповання”, — розповів експерт.
По Луганській області ще один напрямок — це Куп’янський напрямок. “Бої в районі Гряниківки — це наступ на Куп’янськ. До Куп’янська, за різними оцінками, від 12 до 15 кілометрів. Просування за різними оцінками склало до 2 кілометрів. Плани окупантів — відкинути ЗСУ за річку Оскол.
Тривають бої в районі Дворічної. За різними оцінками цей населений пункт знаходиться або частково під контролем, або в так званій „сірій зоні“. Є просування і по цьому напрямку”, — стверджує Снєгирьов.
Вугледарський напрямок раніше “вважався найбільш стабільним. Наразі замість пвк „вагнер“ там задіяні 155 та 40 бригади морської піхоти Тихоокеанського флоту. Захоплений район так званих „Дач“, але подальше просування рашистів зупинено. Введення оперативних резервів ЗСУ дозволило стабілізувати ситуацію.
Вугледар та Лиманський напрямок — це тактика „малих котлів“. Це те, що вони застосували успішно, на жаль, під час боїв на території Луганської області — бої за Сєвєродонецьк-Лисичанськ.
“Від Вугледару до Волновахи тягнеться залізнична колія, якою окупанти перекидають бронетехніку, БК та все інше – там 20 кілометрів. До того ж відстань до Маріуполя не більше 70 км. Рашисти розглядають Вугледар як плацдарм, з якого може пчати наступ ЗСУ на Маріуполь, — пояснив експерт.
У районі Бахмуту ведуться бої за контроль над трасою, якою забезпечується постачання наших військових у місті.
Соледар. Бої в районі Роздолу та Федорівки, рашисти намагаються взяти під контроль трасу “Бахмут-Соледар- Сіверськ”, щоб було неможливе постачання гарнізону ЗСУ в Бахмуті, а також намагаються створити оперативне оточення ЗСУ в районі Сіверська.
Бої в районі Красна Гора — ключовий населений пункт, який дає можливість контролю над трасою. Наступ в районі Благодатного, незважаючи на заяву, перебуває в зоні окупації. Миколаївку їм також вдалося окупувати, — пояснює військовий експерт.
http:///hazprom-stvoriuie-vlasnu-pryvatnu-armiiu/
Наступний напрямок — Соледар-Бахмут. “Бої в районі Кліщівки — це контроль над іншою локацією траси Бахмут-Костянтинівка, яку називають „дорогою життя“. Зараз ЗСУ в районі Кліщівки тримає панівні висоти, там тривають запеклі бої. Рашисти намагаються атакувати в районі н. п. Ступочки та н. п. Іванівське. Відстань від траси за різними оцінками від 1 км до 1,5 км.
Що стосується самого Бахмуту, то окупанти намагаються прорватись в район н. п. Опитне, а в самому місті — це район м’ясокомбінату, вулиці Достоєвського, Чернишевського. Є певне покращення тактичних позицій, але ситуація там важка та контрольована. Оперативного оточення, як про це повідомляють російські пропагандисти там немає. Проте загроза оперативного оточення є: перша – в районі Сіверська, друга – в районі Бахмута”, — вважає Снигєрьов.
За його словами, основне завдання рашистів на Донецькому напрямку: прорвати оборону, вийти на лінію Часів Яр – Костянтинівка – Краматорськ – Слов’янськ.
“Під час боїв за Соледар-Бахмут загальні втрати рф, за їхніми ж даними, склали приблизно 40 000 особового складу, це близько 45 БТГ”, — говорить експерт та додає – головне, що ми при проведені цих боїв виграли час. А цей час потрібен для проведення мобілізаційних заходів, для створення додаткових ліній оборони, а також на отримання новітніх зразків техніки і час на опанування цієї техніки.
По Запорізькому напрямку. Те, що відбувається — це передислокація. Ніякого прориву оборони ЗСУ (те, про що вони повідомляли) немає. Максимум, що у них було — це тактичне покращення становища. Запорізький напрямок рашисти розглядають навпаки як один з можливих напрямків контрнаступу ЗСУ. Саме з цим пов’язані фортифікаційні роботи поблизу Мелітополя і Бердянська, а також створення оперативного резерву в районі Маріуполя (20 000 — 30 000 військових)”, — вважає експерт.
http:///zvernennia-do-ministerstva-oborony-ukrainy-shchodo-stanu-sprav-u-sferi-likuvannia-vijskovosluzhbovtsiv/