Китай керує глобальним флотом шпигунських аеростатів

  У середу в Вашингтоні заявили, що Китай керує глобальним флотом шпигунських аеростатів, подібних до того, який був збитий минулого тижня, передає AFP. За останні кілька років китайські повітряні кулі були помічені в всіх країнах на п’яти континентах. В свою чергу Пекін назвав звинувачення Вашингтона в шпигунстві “інформаційною війною”. Про це інформує South China Morning Post.

  “Я думаю, що це частина інформаційної війни, яку США ведуть проти Китаю”, – заявила в четвер офіційний представник міністерства закордонних справ Пекіна Мао Нін.

  Держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що Сполучені Штати отримають більше інформації після того як вміст збитої повітряної кулі дослідять експерти. Висновки будуть передані Конгресу США, а також союзникам і партнерам США по всьому Світу. Винищувач ВПС США збив повітряну кулю біля узбережжя Південної Кароліни в суботу, через тиждень після того, як вона вперше увійшла у повітряний простір США. Вашингтон заявив, що повітряна куля контролюється китайськими військовими, Народно-визвольною армією.

  Китай стверджує, що то був метеозонд, який збився з курсу і випадково потрапив до повітряного простору США. В Пекіні засудили знищення аеростата і звинуватили США в надмірній реакції.

  Поява китайської повітряної кулі над територією США минулого тижня викликала обурення у Вашингтоні і спонукала держсекретаря США Ентоні Блінкена скасувати поїздку до Пекіна, на яку покладали значні сподівання.

НАГАДУЄМО:  

Материковий Китай не полишає спроб приєднати острівний Китай без війни