Триває триста шоста доба російського широкомасштабного вторгнення. За інформацією ГШ ЗСУ протягом доби противник здійснив 19 обстрілів з реактивних систем залпового вогню. Загроза ворожих авіаційних та ракетних ударів залишається на всій території України.
Російські окупанти і далі зосереджують зусилля на веденні наступальних дій на Бахмутському та Лиманському напрямках, на Куп’янському, Авдіївському та Запорізькому – намагаються покращити тактичне положення. На Новопавлівському та Херсонському напрямках противник обороняється.
Важкі бої тривають в районі Кремінної і Сватово. Рашисти відвели своє військове командування з Кремінної до Рубіжного на Луганщині, – повідомив очільник Луганської ОВА Сергій Гайдай.
Вагнерівці так образилися на начальника генштабу вс рф Гєрасімова, що обізвали його “пи*ором і чортом е*аним”. Своє послання вони записали на відео та аргументували сказане тим, що саме Гєрасімов не дає їм снарядів, щоби продовжувати ними засівати поля та руйнувати будинки в н.п. на Бахмутському напрямку.
Але тут є цікавий нюанс: вагнерівці – це приватна військова компанія, яка має своє власне забезпечення. І Гєрасімов, при всій до нього неповазі, він тут взагалі ні до чого. Цілком ймовірно, що прихована мета звернення – це спроба пригожина звалити невдачі вагнерівців під Бахмутом на міноборони рфії, а саме – на шойгу і Гєрасімова.
Росія відправить до Ірану ескадрилью винищувачів Су-35 в обмін на ударні дрони Shahed. Мова йде про 24 літаки, які спочатку призначалися для Єгипту.
Підготовка іранських льотчиків перших отриманих російських винищувачах триває повним ходом. Це дані повідомив 12-ий канал ізраїльського телебачення та портал Israelinfo з посиланням на джерела у розвідці.
ЗМІ зазначають, що Росію не зупинить попередження Ізраїлю про те, що посилення військової співпраці з Іраном підштовхне Єрусалим до постачання озброєнь Україні, від чого Ізраїль весь час утримувався.
24 грудня 2022 року, флагман українського науково-дослідного флоту – криголам «Ноосфера» вирушив з Кейптауна (Південно-Африканська Республіка) до берегів Антарктиди. Це другий його антарктичний сезон під синьо-жовтим прапором.
З кінця січня до кінця травня 2022 року відбувся перший антарктичний сезон «Ноосфери». Наш флагман успішно забезпечив ротацію зимівників на українській станції «Академік Вернадський», перезмінку полярників на польській станції «Арцтовський» та проведення унікальних досліджень з вивчення Південного океану.
Попереду в криголама довга дорога через Атлантичний та Південний океани. Очікується, що він дістанеться «АВ» до кінця січня наступного року. Про це повідомив Національний антарктичний науковий центр.
Капітаном судна, як і минулого разу, є Павло Панасюк, який розпвв про завдання на найближчі місяці: “Нинішня експедиція є спільною українсько-польською і фінансована переважно Польською антарктичною програмою. Тож спочатку «Ноосфера» вирушить до польської антарктичної станції «Арцтовський», яка знаходиться на острові Кінг Джордж”.
Далі криголам доставить вантажі, і що дуже важливо, українську команду технічних спеціалістів на нашу станцію «Академік Вернадський».
«Ці фахівці попри всі складнощі мають завершити розпочату модернізацію інфраструктури станції «Академік Вернадський». Цього сезону заплановано заміну системи опалення, облаштування нового майданчика для зберігання човнів, роботи із заземлення дизельної та головної будівлі станції, а також низка інших невідкладних робіт, потрібних для успішної зимівлі 28-ої УАЕ», – додали у Центрі.
24 грудня 2022 року Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав провів зустріч з Митрополитом Київським і всієї України ПЦУ Блаженнішим Епіфанієм у його резиденції — Митрополичому домі, що на території Михайлівського Золотоверхого монастиря.
Під час зустрічі двох Блаженнійших було узгоджено рішення про створення робочої групи, яка вивчить проблематику реформування церковного календаря. Про це повідомив Департамент інформації УГКЦ.
«Особливу увагу предстоятели Церков звернули на узгодження позицій щодо реформи церковного календаря, який все гостріше постає перед Різдвяними та Великодніми святами. Після обговорення було запропоновано створити спільну робочу групу, яка має всебічно вивчити це питання.
Ця робоча група має виробити конкретні пропозиції для Предстоятелів і Синодів обох Церков у контексті приготування до святкування 1700-річчя Першого Вселенського Собору, що відбувся у Нікеї у 325 році. На цьому Соборі було визначено календарні принципи церковного життя», – йдеться у повідомленні.
Раніше ПЦУ дозволила віруючим відзначати Різдво 25 грудня.
Родичі бійців ЗСУ, які потрапили в полон, і які проживають на Сході України, отримали можливість звернутися до нового регіонального представництва Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, розташованому в Харкові! Про це заявив Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець. Про це повідомляєarmyinform з посиланням на сайт Верховної Ради України.
Діяльність Консультаційного центру Східного регіону розповсюджується на Харківську, Полтавську, Луганську, Донецьку, Запорізьку та Дніпропетровську область. У Консультаційному центрі буде можливість як отримати консультацію телефоном, так і записатися на особисту зустріч.
Головне завдання нового представництва — допомога родинам і близьким захисників і захисниць України, які потрапили до полону або зникли безвісти. Там будуть працювати штатні юристи, консультанти, психолог.
За інформацією пресслужби Генштабу ЗСУ ворог зосереджує зусилля на веденні наступальних дій на Лиманському, Бахмутському та Авдіївському напрямках. Не полишає спроб покращити тактичне положення на Куп’янському напрямку.
Вчора рашисти намагалися прорватися до н.п. Надія. Успіху не досягли. ЗСУ намагаються тиснути на рашистів в районі Кремінної – тривають бої.
На Сіверському напрямку рашисти збирають резерви і, схоже, готуються до чергового наступу.
На Бахмутському напрямку вагнерівці намагалися прорватися в районі Яковлівки (північніше Бахмута) і Андріївки (південніше Бахмута) та створити умови тактичного оточення “натовскіх войск в районє Артьомовска” (“клєщі”). Але, схоже, у вагнерівців закінчилося м’ясо, а нового ще не підвезли. ЗСУ зупинили просування противника під Бахмутом. Тривають запеклі бої.
Наступ російських окупантів під Бахмутом виснажився, вважають експерти з ISW. Ворог, ймовірно, змушений буде взяти тактичну або оперативну паузу біля Бахмута, оскільки не має достатньо артилерійських боєприпасів, щоб підтримувати темп наступу — Інститут дослідження війни
В останні дні атаки окупантів в районі міста стали менш інтенсивними, а повідомлення про великі втрати серед “вагнерівців” свідчать про те, що найближчим часом успіхів росіянам чекати не варто.(ISW).
Рашисти намагаються вести наступ на н.п. Нью-Йорк. Успіху не досягли.
На Авдіївському напрямку російські окупанти намагаються наступати в районі Водяного, щоб теж створити умови оперативного оточення. Успіху не досягли.
Тривають бої в центрі Мар’їнки. ЗСУ утримують позиції, а рашисти продовжують посилення його обстрілювати повністю перетворюючи населений пункт на купу битої цегли.
На Зпрізький напрямок перекинули кадирівців і росгвардію, яких розмітили на третій лінії оброни. Їхнє завдання – не допустити відходу першої і другої лінії рашистської оборони, які вже і так готові відступити не очікуючи початку наступу ЗСУ.
На Волинському, Поліському та Сіверському напрямках обстановка без суттєвих змін, ворог зберігає військову присутність, ознак формування наступальних угруповань противника не виявлено – Генштаб.
Військові експерти відмічають, що різниця військового потенціалу між Україною і Росією з 24 лютого поступово скорочується (діаграма).
Проєкт «Veterano Cyber Cluster», що реалізується ГО «Наукова асоціація кібербезпеки України» та завдяки підтримці Програми реінтеграції ветеранів, яку реалізує IREX за підтримки Державного департаменту США, запрошує взяти участь у заході «Veterano Cyber Cluster. Крок у цивільне майбутнє». Про це повідомляє Мінветеранів.
Очікуваний захід є важливою подією для реалізації проєкту, метою якого є створення комплексної екосистеми реінтеграції ветеранів та ветеранок через профорієнтацію, навчання, стажування та працевлаштування в компанії за фахом кібербезпека.
Захід запланований на 27 грудня 2022 року з 16:00 до 18:00 (онлайн формат) та присвячений презентації проєкту «Veterano Cyber Cluster», метою якого є розповсюдження інформації про ініціативу та залучення всіх охочих ветеранів долучитися до лав кіберфахівців з усіх куточків України.
Заступник міністра МЗС росії міихаіл галузін в інтерв’ю РІА Новості заявив, що “активізація співробітництва Кишиніва з країнами НАТО у військовій та військово-технічній сферах є фактором, який більшою мірою підриває безпеку самої Молдови“, і, як приклад, кивнув у бік України.
“Як показує досвід, безрозсудне накачування тієї чи іншої країни західними озброєннями чи розміщення на її території натовських контингентів аж ніяк не додає їй безпеки та суверенітету, а, навпаки, наближає до катастрофи. Сумний досвід України з молдавської землі, гадаю, видно дуже чітко” – зазначив маловідомий злочинець мзс росії.
МЗС Молдови у досить дипломатичній формі пояснили рашистам, що самі будуть вирішувати шлях власний розвитку і свою оборонну стратегію. МЗС Молдови зазначило, що “нейтралітет не означає самоізоляції, демілітаризації чи байдужості до того, що відбувається у Світі”.
Російські війська 24 грудня 2022 року обстріляли центр Херсона, є руйнування, загиблі та поранені мирні жителі. Рятувальники протягом 40 хвилин ліквідували пожежі. На даний момент відомо про 7 загиблих, 58 поранених, з яких 18 – тяжких, повідомили в ОП.
Внаслідок чергового обстрілу рашистами з реактивних систем залпового вогню по житловому району міста, загорілось 66 легкових автомобілів, повідомляє пресслужба МВС.
Точна кількість загиблих та постраждалих уточнюється.
Агресія рфії проти України прискорила поляризацію країн у Світі через відкриту чи приховану співпрацю або симпатію до росії. На це вказують останні реальні кроки лідерів ряду країн.
Речник Держдепу США Нед Прайс заявив, що поставки Іраном безпілотників росії для використання у війні проти України перетворюють відносини між Тегераном і москвою на “повноцінне оборонне партнерство”.
Про те, що рфія, відповідно до контракту, укладеного влітку, придбала в Ірану 1700 ударних безпілотників та використала проти України 540 з них, повідомив начальник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times. Їх постачання на росію відбувається партіями.
На сьогодні росія запустила близько 540 безпілотників для тактичних ударів уздовж лінії фронту та для таких, що спрямовані на електростанції, опори ліній електропередачі та електричні підстанції. При цьому зазначається, що Іран досі відмовлявся підтримати росію у постачанні балістичних ракет. “Іран не поспішає з цим зі зрозумілих причин… – як тільки росія запустить перші ракети, тиск санкцій на Іран посилиться”, – сказав Буданов.
Президент України Володимир Зеленський під час свого виступу у Конгресі США заявив, що росія знайшла спільника в геноцидній політиці – Іран. Він додав, що співпраця цих двох країн загрожує не лише Україні, а й усім союзникам США.
Іран боляче відреагував на заяву Володимира Зеленського, зроблену перед Конгресом США про те, що сотні смертоносних дронів, відправлених Іраном до росії, стали загрозою для «критичної інфраструктури». Офіційний представник МЗС Ірану Нассер Канаані заявив, що промова Зеленського з Капітолію у Сполучених Штатах повторює «звинувачення та непристойні заяви».
«Ми завжди поважали територіальну цілісність країн, зокрема України, і пан Зеленський повинен знати, що стратегічне терпіння Ірану щодо необґрунтованих звинувачень обмежений. Пан Зеленський має винести уроки з долі деяких лідерів країн, які розраховували на підтримку Америки», – йдеться в заяві Канаані.
Минулого місяця іранський уряд визнав, що за кілька місяців до початку вторгнення в Україну він таки направив до росії обмежену кількість безпілотників, але заперечував постачання військової техніки для використання у війні проти України.
“Іран, який планує збільшити обсяги зброї для росії, демонстративно принижує інститут “міжнародних санкцій”… Важливо відмовитися від концепції “непрацюючих санкцій”, “недіючої резолюції ООН”, а перейти до більш руйнівних інструментів – знищення виробництва та арешту постачальників”, – написав Радник керівника Офісу Президента Михайло Подоляк у Twitter.
Агентство Reuters у четвер, 22 грудня, з посиланням на високопосадовця Білого дому, який говорив на умовах анонімності, повідомило, що крім Ірану рашистам зброю продав і лідер КНДР Кім Чен Ин.
«Ми можемо підтвердити, що Північна Корея завершила перше постачання зброї компанії Вагнер, яка оплатила обладнання. Минулого місяця КНДР поставила в Росію ракети для Вагнера», — заявив співрозмовник агентства.
У США вважають, що кількість зброї, переданої Північною Кореєю, не змінить динаміку бойових дій в Україні, але «занепокоєні тим, що КНДР планує передати Вагнеру більше військової техніки». Американські чиновники планують порушити це питання в Раді безпеки ООН, оскільки постачання зброї з боку КНДР прямо порушує резолюції Ради безпеки, пише Reuters. Також США збираються найближчими тижнями запровадити нові санкції проти ПВК Вагнер.
І на завершення – новий посол КНР у ЄС Фу Конг заявив, що вторгнення росії в Україну поставило Китай “у дуже складне становище” і він не хоче “вибирати між друзями” москвою та Києвом. Про це Фу Конг сказав в інтерв’ю газеті South China Morning Post.
http:///putin-planuie-voiuvaty-i-v-2023-mu-rotsi/
Фу Конг підкреслив: “ця криза поставила нас у дуже складне становище з політичної точки зору… і створила велику напругу в наших відносинах”. Він назвав війну рф проти України “так званою спецоперацією”, оскільки “саме так її назвали росіяни” та заявив, що одним з його пріоритетів на новій посаді є “деполітизація” відносин між ЄС і Китаєм.
“На другий день після початку цієї операції відбулася важлива телефонна розмова між президентом Китаю Сі та президентом путіним. І під час цієї розмови президент Сі чітко висловився за пошук мирного рішення”, — заявив Фу Конг.
Про те, що КНР і кремль узгоджують плани дій свідчить візит запасного російського президента дмітрія мєдвєдєва до Китаю 21 грудня 2022 року. Під час особистої зустрічі він “із рук в руки” передав товаришу Сі Цзіпіну (на його вимогу) конкретний план дій рфії у війні з Україною на 2023 рік.
Заяви політиків – то одне, а реальні справи – зовсім інше. Якщо дистанціюватися від заяв політичних лідерів, а просто зібрати до купи всі країни, які постачають до росії зброю, обладнання та здійснюють з нею “взаємовигідні” торгівельні операції, то отримаємо такий собі “прорашистський” блок країн у складі Ірану, КНР, Північної Кореї. Не варто забувати і про інші країни, які відверто симпатизують путіну і “мають з ним усні домовленості”.
Кожна з цих країн, звичайно, має свої інтереси, реалізацію яких всіляко просуває. Але їхня співпраця, пряма і не пряма підтримка – все це дозволить рфії вести війну проти України ще і в 2023 році.