Китай відреагував на заяву G7 і зробив зауваження Японії

  Китай відповів на заяву групи G7, яка закликає Пекін не погрожувати і не застосовувати силу проти Тайваню, назвавши її “зарозумілою” та “упередженою”.

  Переговори G7 відбулися після останніх навчань Народно-визвольної армії навколо Тайваню у відповідь на зустріч її лідера Цай Інвень та спікера Палати представників США Кевіна Маккарті у Каліфорнії, яку Пекін розцінив як серйозне порушення свого суверенітету.

  Демонстрація військової потужності НВАК якось збіглась у часі після того, як президент Франції Еммануель Макрон завершив державний візит до Китаю. Під час візиту Макрон заявив, що Європі не слід ставати американським «васалом» або вплутуватися в конфронтацію між Пекіном та Вашингтоном через Тайвань.

  У спільній заяві міністрів закордонних справ G7, опублікованій після їхньої триденної зустрічі в Каруїдзаві (Японія), зазначається: «Ми нагадуємо Китаю про необхідність відстоювати цілі та принципи Статуту [ООН] та утримуватися від погроз, примусу, залякування чи застосування сили… Ми рішуче виступаємо проти будь-яких односторонніх спроб змінити статус-кво силою чи примусом».

Президента Бразилії запросили відвідати Україну, – МЗС

  Міністри країн G7 також заявили, що «немає жодних правових підстав для великих морських претензій Китаю в Південно-Китайському морі», де він залучений до серії давніх суперечок із сусідніми країнами, і вони «виступають проти мілітаризаційної діяльності Китаю в регіоні».

  В свою чергу МЗС КНР у відповідь заявило, що Тайвань є «священною та невід’ємною» частиною території Китаю, і застерегло від втручання «зовнішніх сил» у його внутрішні справи.

  «Відповідна заява повна зарозумілості, забобонів та зловісних намірів протистояти Китаю та стримувати його», — заявив на черговій пресконференції в Пекіні офіційний представник міністерства закордонних справ Ван Веньбінь. «Зустріч міністрів закордонних справ G7 проігнорувала урочисту позицію Китаю та об’єктивні факти, грубо втрутилася у внутрішні справи Китаю та зловмисно обмовила та дискредитувала Китай».

  Китай також «зробив зауваження» Японії, яка приймала у себе зустріч.

НАГАДУЄМО:

Експорт українського зерна під загрозою – ситуація загострюється (ДОПОВНЕНО)