Президента Бразилії запросили відвідати Україну, – МЗС

  Міністерство закордонних справ України у відповідь на заяви президента Бразилії Луїза Інасіо Лули да Сілви запросили його відвідати Україну, щоб зрозуміти справжню сутність російської агресії, зауважив речник МЗС України Олег Ніколенко. Завершуючи державний візит до Китаю, президент Бразилії Луїз Інасіо Лула да Сілва заявив, що Сполучені Штати повинні припинити те, що він назвав “заохочувати війну”. 

  Міністр закордонних справ росії сергій лавров під час візиту до Бразилії також заявив, що Москва дуже «зацікавлена» у якнайшвидшому припиненні конфлікту в Україні, але за умови визнання «реалій» – анексії чотирьох українських областей.

 Він знову повторив свій наратив, що росія змушена втрутитися у справи України в лютому минулого року, щоб нібито захистити російськомовних громадян від переслідувань та не допустити, щоб Захід використав Україну для загрози безпеці росії, передає Reuters.

  На пресконференції зі своїм бразильським колегою Мауро Вієйрою лавров подякував Бразилії за «розуміння генези ситуації в Україні».

  “Україна із зацікавленістю спостерігає за зусиллями президента Бразилії із пошуку рішення для припинення війни. Водночас не відповідає реальному стану речей підхід, за яким жертва й агресор ставляться на однакові шальки терезів, а країни, які допомагають Україні захиститися від смертоносної агресії, звинувачуються в заохоченні війни”, – зазначив Ніколенко у Facebook.

  Речник МЗС наголосив, що “Україну не потрібно ні в чому переконувати”. “Загарбницька війна ведеться на українській землі і завдає невимовних страждань та руйнувань. Ми більш ніж будь-хто в світі прагнемо завершення російської агресії на основі Формули миру, запропонованої Президентом України Зеленським”, – вказав Ніколенко.

НАГАДУЄМО:

Експорт українського зерна під загрозою – ситуація загострюється