Експорт українського зерна під загрозою – ситуація загострюється (ДОПОВНЕНО)

Експорт українського зерна під загрозою - ситуація загострюється (ДОПОВНЕНО)

  Країни-члени ЄС Польща, Угорщина та Словаччина запровадили заборони на імпорт українського зерна, щоб захистити свої ринки від притоку дешевшої продукції після російського вторгнення в Україну. ЄС розкритикував Польщу, Угорщину та Словаччину за введення індивідуальних заборон, і представники ЄС мають намір обговорити ці заходи у середу, повідомив високопосадовець ЄС.

  Уряд Словаччини заборонив імпорт зерна та іншої сільськогосподарської продукції з України, але залишає кордони відкритими для транзиту українського зерна на ринки інших країн, заявив у понеділок міністр сільського господарства Самуель Влчан.

  Правляча Соціал-демократична партія Румунії заявила, що “посилила тиск на Київ”, і  попросить коаліційний уряд затвердити надзвичайний указ, що запроваджує тимчасову заборону на імпорт українського зерна, хоча вона хоче, щоб транзит продовжувався.

  Болгарія також розглядала можливість запровадження заборони. Чеська Республіка заявила, що не запроваджуватиме заборону самостійно, але хоче отримати рішення ЄС.

http:///ukrainskyj-khudozhnyk-vidmovyvsia-vid-otrymannia-prestyzhnoi-premii-odnochasno-iz-rosiiankoiu/

  Цього тижня посли країн-членів Європейського Союзу у Брюсселі обговорять рішення Польщі та Угорщини щодо заборони імпорту зерна та інших харчових продуктів з України. Про це у понеділок на умовах анонімності повідомив високопосадовець з ЄС, передає Reuters.

  Вчора Міністр сільського господарства Роберт Телус зустрівся у Варшаві з Миколою Сольським. Прем’єр-міністр Матеуш Моравецький та віце-прем’єр-міністр України Юлія Свириденко також брали участь у переговорах щодо заборони імпорту продукції з України.

  “Ми повинні мати 100% гарантію, що продукти, які дестабілізували наш ринок, не залишаться в Польщі. Продукція, що до нас надходитиме, має проходити через нашу територію транзитом”, – сказав Роберт Телус. Він також стверджує, що багато залежить від правил, які має прийняти Брюссель.

  “У цьому питанні наша країна разом із кількома партнерами незабаром звернеться до Європейської комісії. Витрати на допомогу Україні мають бути розподілені на всі європейські країни, а не лише на Польщу”, – заявив міністр. “Ми повинні виграти цю війну разом, але тут потрібна співпраця та спільні дії Європейського Союзу”, – оцінив Роберт Телус.

http:///ukraina-maie-staty-resursnym-tsentrom-ievropy-denys-shmyhal/

  Вчора Варшава і Київ не виробити механізми транзиту товарів, які б давали гарантії та задовольнили польських аграріїв, повідомляє RMF FM. Сьогодні Польща та Україна продовжили переговори, щоб спробувати відновити транзит продовольства та зерна, пише Reuters.

  У понеділок Київ заявив, що чорноморському зерновому коридору загрожує «закриття» через те, що росія блокує огляд вантажних суден. Українська делегація на чолі з віце-прем’єр-міністром Олександром Кубраковим також провела у вівторок у Туреччині переговори щодо статусу Чорноморської зернової ініціативи, термін дії якої спливає 18 травня. Наразі незрозуміло, чи буде її продовжено, тому що росія заявляє, що окрема угода, спрямована на полегшення її власного експорту сільськогосподарської продукції та добрив, не була підтримана.

  Міністр сільського господарства України, як повідомляється, має провести у середу, 19 квітня, переговори з Румунією, чий чорноморський порт Констанца переробив близько 12 мільйонів тонн українського зерна з початку війни.

ДОПОВНЕНО:
  Польща погодилася розблокувати транзит українського зерна. За результатами переговорів було вирішено, що транзит українських товарів через територію Польщі буде розблоковано у ніч з четверга на п’ятницю (з 20 на 21 квтіня 2023 року), – віцепрем’єр-міністерка, міністерка економіки України Юлія Свириденко.

НАГАДУЄМО:

http:///fbr-vyiavylo-sekretne-viddilennia-politsii-kytaiu-v-ssha/

Поділитися: