Гранти для ветеранів війни – як отримати кошти?

  Державна програма “єРобота” запрацювала в квітні 2023 року. В рамках програми учасники бойових дій, члени сімей ветеранів та особи з інвалідністю внаслідок війни можуть отримати грант від 250 тис грн до 1 млн грн. на започаткування або розвиток власної справи. Претендувати на отримання коштів можуть лише особи, які мають відповідний підтверджений статус.

  Згадані вище суми виділяються залежно від того, чи виконуються встановлені вимоги. Так, до 250 тис грн можуть отримати ветерани-підприємці, які створили щонайменше одне робоче місце, до 500 тис грн – дружина або чоловік ветерана за умови створення щонайменше двох робочих місць. У цьому випадку надані державою кошти мають покривати до 70% вартості започаткування бізнесу, решту суми інвестує сам ветеран-підприємець.


Претендувати на 1 млн грн може учасник боїв, який щонайменше три роки зареєстрований як ФОП. Також він повинен створити принаймні чотири робочі місця, з яких щонайменше два – для ветеранів або людей з інвалідністю внаслідок війни. Ця сума також надається на умові співфінансування: 70% виділяє держава, 30% – підприємець.

На що можна витратити кошти?

  Кошти можна використати на придбання обладнання та сировини, оренду приміщення і транспортних засобів для бізнесу, купівлю ліцензійного програмного забезпечення (сумарно не більше 50% від розміру гранту), оплату послуг з маркетингу та реклами. Кошти також можна витратити на купівлю свійських тварин, птиці та бджіл, саджанців, товарів та послуг, пов’язаних з реалізацією бізнес-плану (ці витрати не повинні перевищувати 70% від суми гранту).

Хто не може взяти участь у програмі?

Участь у грантовій програмі НЕ МОЖЕ взяти той, хто:

  • перебуває і працює на тимчасово окупованій території, у Росії або Білорусі;
  • перебуває під санкціями;
  • має відкриті провадження в справі про банкрутство;
  • зареєстрований як кредитна або страхова організація, інвестиційний або недержавний пенсійний фонд, учасник ринку цінних паперів та ломбард;
  • міняє валюту, виробляє зброю, алкоголь, тютюнові вироби;
  • притягався до кримінальної відповідальності через корупцію;
  • має борг перед державним бюджетом.

Як подати заявку?

  Для отримання гранту учасник боїв або друга людина в подружжі ветерана повинні подати заявку через  портал “Дія” та  прикріпити бізнес-план. Приклад заповненого бізнес-плану доступний за посиланням. Після перевірки кредитної історії заявника та його документів, оцінки його бізнес-плану він має пройти співбесіду з фахівцями Державної служби зайнятості. За її результатами ухвалюється рішення про надання гранту.

Які зобов’язання матиме отримувач гранту?

  В отримувача гранту виникає зобов’язання створити робочі місця протягом шести місяців з моменту отримання коштів і працевлаштувати працівника мінімум на два роки. Отримувач гранту також повинен працювати і сплачувати податки щонайменше до повернення в бюджет суми гранту у вигляді податків та обов’язкових платежів. Повертати державі суму гранту потрібно лише за умови невиконання зобов’язань.

 

НАГАДУЄМО: