Уряд спростив процедуру призначення пільг на оплату житлово-комунальних послуг для ветеранів війни

  Пресслужба Міністерства соціальної політики України повідомила, що 27 грудня 2023 року була ухвалена постанова Кабінету Міністрів, яка змінили норми чинного законодавства. Раніше для призначення пільг на житлово-комунальні послуги ветеран-пільговик мав особисто звернутися до уповноважених органів.

  Зурахуванням реалій воєнного часу, коли ветерани війни та наші захисники, які беруть участь у воєнних діях не мають можливості оформити зазначені пільги, затверджений експериментальний порядок взяття на облік та призначення пільг на оплату житлово-комунальних послуг для ветеранів війни (осіб з інвалідністю внаслідок війни, учасників бойових дій, учасників війни) та членів їх сімей.

  «Цей порядок спрощує процедуру внесення відомостей в Реєстр осіб, які мають право на пільги, та призначення Пенсійним фондом України пільг на оплату житлово-комунальних послуг», – йдеться в повідомленні.

   Згідно з новим порядком, якщо ветеран не може самостійно подати заяву на призначення пільги на ЖКП, з травня 2024 року це зможуть зробити за нього члени його родини. Замість існуючих двох окремих можна буде подавати єдину спрощену заяву – про взяття на облік, як пільговика, і про надання пільг.

  Частину необхідної інформації для призначення пільг Мінсоцполітики та ПФУ отримуватимуть самостійно шляхом обміну і взаємодії між інформаційними системами державних органів. Також передбачена можливість подання спрощеної заяви, крім паперової, в електронній формі, зокрема через «Дію».

   Новий порядок призначення пільг на житлово-комунальні послуги має запрацювати через 4 місяці після відповідних технічних доопрацювань інформаційних систем.

НАГАДУЄМО: