Часопис війни, 598 доба – на фронті тривають важкі бої

чаоспис

Ситуація на Лиманському та Куп’янському напрямках останніми днями суттєво загострилася: противник відновився і розпочав активний наступ. Ідуть важкі бої, – повідомив генерал Сирський. рфія розпочала наступ у районі Макіївки на Куп’янському напрямку. Головна мета окупантів – розгром групування наших військ, оточення Куп’янська та вихід на рубіж річки Оскіл. За два місяці ворог відновився та почав почав гатити за позиціями українських військових, задіявши штурмові групи за підтримки бронетехніки, повідомив командувач Сухопутних військ ЗСУ.

  Головна мета росіян – розгром угрупування ЗСУ, оточення Куп’янська та вихід на кордон річки Оскол.  Протягом доби на Куп’янському напрямку українські воїни відбили 5 атак окупантів в районах Синьківки та Іванівки Харківської області, інформує ГШ ЗСУ.

  На Лиманському напрямку Сили оборони відбили 5 атак противника біля Макіївки Луганської області та Торського Донецької області.

  На Авдіївському напрямку наші захисники мужньо тримають оборону, відбили 8 атак ворога в районі Авдіївки. Ще 7 атак поблизу Тоненького та Первомайського Донецької області та 10 атак ворога в районі Мар’їнки Донецької області.

  У наступі на Авдіївку росіяни використовують тактику людських хвиль, а Україна діє “розумно”. “Хвилі погано навчених солдатів, мізерний прогрес”, – так оцінив ситуацію на Авдіївському напрямку координатор стратегічної комунікації Ради національної безпеки США Джон Кірбі.

  Наступ рашистів на Авдіївку повністю провалився, вважають аналітики ISW. Вони наголосили на деяких причинах російських невдач. Зокрема, українські сили активно використовують мінні поля, щоб уповільнити просування росіян. У той же час зношені стволи знижують точність російської артилерії поблизу Авдіївки.

  Один із ращистських “воєнкорів” Андрій Морозов (“Мурз”) зазначив, що російські сили можуть “стиснути периметр” навколо Авдіївки, захопивши територію, де українські сили не мали змоги вчасно збудувати надійні фортифікації. Але його турбує, що подібний локальний успіх, якщо його й досягнуть, російські генерали витлумачать як привід посилити наступальні зусилля на Авдіївку. А таке “неправильне тлумачення” може призвести до того, що російські війська “битися об бетон, поки не закінчаться”, вважає “Мурз”.

  Рашити встановили новий “дедлайн”: вони розраховують вийти на адміністративні кордони Донецької області до 31 грудня 2023 року, повідомив начальник Авдіївської міської військової адміністрації Віталія Барабаша в ефірі Українського радіо. “росіяни розуміють, що в разі окупації Авдіївки їм буде простіше дійти до Покровська та інших населених пунктів. Через це для них важливо “взяти висоти” міста. А зараз решити Авдіївку просто “рівняють із землею” (на фото).

На Запорізькому напрямку противник 5 разів намагався відновити втрачене положення в районі Роботиного Запорізької області, успіху не мав.

“Окупанти заклали щонайменше три мінні поля поблизу Каховки (65 км на північний схід від Херсона) і Малокахівки (61 км на північний схід від Херсона) і швидко відновлюють Керченський міст, щоб підтримати матеріально-технічне забезпечення російських військ на півдні України взимку”, – пишуть аналітики ISW.

  Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що тема переговорів із російською федерацією відсутня на рівні офіційної та неофіційної риторики. Тема переговорів з Росії відсутня на рівні офіційної та неофіційної риторики. Її немає навіть на рівні натяків, заявив Кулеба. Росія не хоче переговорів і не робить жодних реальних кроків для початку можливих переговорів: “Росія хоче воювати”, – наголосив Дмитро Кулеба.

НАГАДУЄМО: