Часопис війни, 597 доба – головні події на цей час

 Оперативна обстановка на сході та півдні України протягом 597 доби війни продовжує залишається складною. 80% усіх обстрілів РФії за останні дні були зосередженіна Авдіїївському напрямку, — заявив спікер пресс-центру сил оборони Штупун. 

На Куп’янському напрямку сьогодні  українські воїни відбили 12 атак ворога в районах Синьківки, Іванівки та Кислівки Харківської області.

  На Авдіївському напрямку наші захисники мужньо тримають оборону, відбили 10 атак ворога в районі населеного пункту Авдіївка та понад 15 атак в районах Кераміка, Тоненького, Сєверного, Первомайського, Нетайлового Донецької області. Минулої ночі рашисти засипали Авдіївку фосфорими боєприпасами. 

  Росіяни під Авдіївкою втрачають техніку, але не досягають особливих успіхів, повідомляють аналітики ISW. Вони зазначають, що росіянам вдалося захопити 4,52 квадратні кілометри території навколо Авдіївки, при цьому вони вже втратили батальйон бронетехніки.

  Сили оборони успішно відбили близько 10 атак ворога в районі Мар’їнки Донецької області.

  На Шахтарському напрямку ворог вів безуспішні штурмові дії за підтримки авіації в районі населеного пункту Старомайорське Донецької області.

  На Запорізькому напрямку противник безуспішно намагався відновити втрачене положення в районі Роботиного Запорізької області.

  СБУ разом із ВМС атакували ракетоносій “Буян” та корабель “Павло Державін” експериментальним озброєнням морських дронів. “Після першого підриву російські тральщики та водолази так і не змогли виявити наше ноу-хау. Учора пощастило підводному човну “Алроса”, який поки що зумів уникнути наших розробок. Носій крилатих ракет “Буян” повторити “подвиг” “Алроси” не зміг. , тому був сьогодні вражений на севастопольському рейді експериментальним озброєнням “Морських малюків”. СБУ попереджає москолот – не треба ходити українськими водами, якщо хочете зберегти хоч якісь залишки свого флоту”, – повідомив співрозмовник УНІАН.

  Планеті загрожує Гібридна світова війна, вважає експерт-міжнародник Тарас Жовтенко. На його думку, ймовірно, вона розгортатиметься як серія каскадних регіональних конфліктів, об’єднаних країнами-агресорами, які стоять за ними.

НАГАДУЄМО: