ЗСУ розпочали основну фазу контрнаступу

  ЗСУ нарощують темп контрнаступу після місяців повільного просування. Про це повідомляє CNN із посиланням на двох американських чиновників. За їхніми словами Україна перекинула додаткові сили на південний схід країни, що, на їхню думку, є ознакою виявлення ЗСУ потенційно слабких місць в оборонних лініях окупантів.

  Видання New York Times, посилаючись на представників Пентагону повідомляє, що українські війська мають намір розпочати великий механізований контрнаступ на Запорізькому напрямку, пройшовши через російські мінні поля та укріплення у бік Токмака та Мелітополя. ЗСУ спробують розірвати сухопутний коридор у Крим, щоб дістати півострів із артилерії, пише The New York Times.

  “Їхня мета – перерізати так званий сухопутний міст між зайнятою Росією частини України та Кримським півостровом або, принаймні, просунутися досить далеко, щоб стратегічно важливий півострів опинився в зоні досяжності української артилерії”, – зазначають автори матеріалу.

   У Британії запевнили, що немає необхідності для побоювання про повільний контрнаступ України. “Наразі Україна виправдовує наші очікування. Вони широко реалізують план, який вони розробили з нами, американцями та іншими минулої зими. Це не голлівудський фільм. Не було моменту, коли почнуть котитися танки, заграє музика, заграє монтаж війни, а потім – наприкінці – перемога у вересні”, – розповідає міністр збройних сил Британії Джеймс Хіппі.

  США не займатимуть жодної позиції у питанні контрнаступу ЗСУ, але хочуть переконатися, що Україні вистачає інструментів для просування. Про це заявив координатор Ради нацбезпеки Білого дому зі стратегічних комунікацій Джон Кірбі.

  За прогнозом українських чиновників, який вони озвучили Вашингтону, новий етап операція ЗСУ, у разі успіху, може зайняти від одного до трьох тижнів.

  Проте журналісти пишуть, що “мало що йде за планом з моменту початку контрнаступу у червні”, а офіційні особи в Білому домі та Пентагоні заявили, що “спостерігають за посиленням активності з великим інтересом”.

 

НАГАДУЄМО:

У Нігері стався військовий переворот – заколотники заявили про повалення уряду