У Нігері стався військовий переворот – заколотники заявили про повалення уряду

  В ефірі національного телебачення країни Нігер з’явилося відеоповідомлення, в якому група солдатів заявляє, що вони усунули від влади президента Мохамеда Базума. Президент Базум був приведений до присяги у 2021 році.

  Повідомляється, що главу держави затримали в його палаці вчора ввечері, а звернення по телебаченню запустили за кілька годин після того, як все сталося. На відео полковник Амаду Абдраман заявляє, що військові скинули президента “через погіршення ситуації з безпекою та погане управління”.

Президент Мохамед Базум

 Як пише видання The Financial Times, повалення Базума сталося після низки військових переворотів у Західній Африці, у тому числі в сусідніх крахнах Малі та Буркіна-Фасо. В 2021 року в Малі заколотники за підтримки ПВК «Вагнер» вигнали французькі війська.

  Президент Базум послідовно виступав за демократичні принципи, прогресивне ставлення до прав жінок та освіти, а також домагався допомоги країн Заходу у боротьбі з терористами на території континенту. Крім того, Базум був одним із небагатьох африканських лідерів, який відмовився брати участь у путінському саміті-шоу «Росія – Африка», який щойно розпочався в Петербурзі.

  Президент Базум вважався одним із останніх “прозахідних” лідерів Африки та бойкотував поїздку на поклон до путіна. І якось так “випадково” співпало, що у Нігері стався військовий переворот як раз у перший день саміту-шоу  “Росія-Африка” 2023.

На фото: Речник армії Нігеру полковник-майор Амаду Абдраман. Фото: Аль-Джазіра

НАГАДУЄМО:

Молдова вирішила скоротити кількість акредитованих дипломатичних співробітників у посольстві росії