росія звинуватила Україну в переслідуванні православ’я

Після того, як російські ракети майже знесли в Одесі Спасо-Преображенський кафедральний собор УПЦ (московського патріархату), росія наполягла на скликанні Радбезу ООН у зв’язку з нібито “переслідуванням православ’я” в Україні.

  Під час засідання постійний представник України при ООН, відповідаючи на закиди РФії щодо нібито переслідування православ’я в Україні, зачитав звернення митрополита Одеського УПЦ (мп)  Агафангела з приводу останнього обстрілу Одеси.

«Російська ракета за вказівкою командування Російської Федерації влучила в духовне серце миролюбного міста Одеси – Спасо-Преображенський кафедральний собор… – ідеться у зверненні митрополита. – З 24 лютого 2022 року розпочалася широкомасштабна воєнна агресія РФ в нашій рідній Україні, гинуть люди, ллється людська кров, руйнуються міста й села, церкви й монастирі. Якою б не була мета так званої ганебної «спеціальної воєнної операції», вона не зможе виправдати вбивство й насильство, розруху й вимушене біженство. Нам досі не зрозуміло: від кого нас хочуть звільнити? Від життя? Це справжній геноцид українського народу… Не може сьогодні країна, яка вважає себе православною, на словах дотримуватися Божого закону і одночасно чинити справи зла й темряви», – заявив митрополит Агафангел.

  За словами Сергія Олеговича Кислиці, це питання ставить особа, якій Москва, «здавалося б, довіряє і до якої прислухається, виходячи з того, що сам (президент РФ Володимир) Путін кілька років тому нагородив митрополита Агафангела орденом пошани й орденом дружби».

  Ми всі зацікавлені в тому, щоб отримати відповідь на це питання, яку російська делегація досі не надала, сказав постпредУкраїни при ООН. Натомість російська делегація «продовжує знущатися з мандату і процедур» РБ ООН.

  Кислиця повторив ще раз запитання, сформульоване Агафангелом: “Від кого ви хочете нас звільнити? Чому чините геноцид українського народу? Коли ваша влада перестане на словах дотримуватися Божого закону, одночасно чинячи зло і темряву”?.

Сергій Олегович Кислиця — український політичний діяч, дипломат. З березня 2014 до 5 лютого 2020 року — заступник Міністра закордонних справ України. З 20 лютого 2020 року — постійний представник України при Організації Об’єднаних Націй

   “На цій зустрічі ми бачимо, що Росія цинічно скаржиться на погане поводження з УПЦ, тоді як вона бере участь у систематичному релігійному гнобленні на окупованих територіях. РФ продовжує жорстоке поводження з членами релігійних меншин на території України, які вона окупувала під час незаконної війни”. Росія закликає до цієї зустрічі після знищення нею історичного Преображенського собору, що належить УПЦ”, – висловила своє ставлення до “скарги” рашистів представниця США Лінда Томас-Грінфілд.

НАГАДУЄМО: