Молдова вирішила скоротити кількість акредитованих дипломатичних співробітників у посольстві росії

    Рішення скоротити кількість акредитованих дипломатичних співробітників у посольстві росії було прийнято після оприлюднення журналістського розслідуванням щодо кількості встановлених шпигунських систем на даху посольства рф в Кишеневі та кількості обслуговуючого їх діяльність персонала.

  Уряд Молдови заявив, що кількість акредитованих дипломатів та «техніко-адміністративних» співробітників, які працюють у посольстві російської федерації у Кишиневі,  має бути скорочено з 84 до 25, пише Deschide.md.

  “Кількість дипломатичних посад скорочено до 10, а кількість технічних співробітників скорочено до 15. Це було принципове рішення, про яке кишинівська влада повідомила представника рф сьогодні вранці в Міністерстві закордонних справ”, – заявив на брифінгу прес-секретар прем’єр-міністра Даніель Воде.

Прес-секретар прем’єр-міністра Молдови Даніель Воде

  Молдова вислала 22 російських дипломата та 23 співробітників технічного персоналу посольства рф, – також повідомив радник МЗС Молдови.

  В МЗС Молдови зазначили, що рішення Кишинева є наслідком численних недружніх дій щодо Республіки Молдова, не пов’язаних з дипломатичним мандатом, а також неодноразових спроб дестабілізувати ситуацію в Молдові. “Відповідно до дипломатичної ноти МЗС, переданої російській стороні під час зустрічі, зазначене рішення молдовської влади має бути виконане до 15 серпня 2023 року”, – ідеться у повідомленні МЗС країни.

  У МЗС рфії, за усталеною традицією, почали безпідставно звинувачувати та погрожувати “діями у відповідь” та одразу “понизили статус” уряду Молдови до рівня кишені́вський режим.

Дмітрій Пєсков і Марія Захарова

НАГАДУЄМО:

Росіяни перетворили дах посольста на шпигунський пункт спостереження