ЗСУ активно застосовують німецькі протибортові міни DM22 (ФОТО)

  У травні Німеччина відправила в Україну 2450 одноразових ручних протитанкових гранатометів RGW-90, 1600 протитанкових мін спрямованої дії DM22 та 3000 протиднищевих мін DM31. Про постачання зброї повідомило видання Spiegel.

 

Німецька міна DM22 в Україні. Весна 2022. Фото: ЗМІ РФ

  Міна DM22 у версії PARM 1 має ефективну дальність дії від 2 до 40 метрів. Міна у польоті має швидкість приблизно 120 метрів на секунду і заявлене бронепробиття 600 міліметрів. Ці міни унікальні тим, що їх не обов’язково встановлювати на дорогах, вони встановляються біля доріг.

 

  Модифікація PARM 2 містить інфрачервоний датчик, який забезпечує точну стрільбу міни на відстані до 100 метрів. Бойова частина PARM 2 була модернізована і доведена до бронепробиття у 750 міліметрів і здатна долати динамічний захист бронетехніки. DM22 можна запрограмувати на активність від кількох годин до 30 днів.

 

Замаскована німецька міна DM22 в Україні. Весна 2022. Кадр з відео ЗМІ РФ

  Українські диверсійно-розвідувальні групи вже активно їх використовують на маршрутах противника, що демонструється на відео росіян, які інколи знаходять замасковані міни DM22.

 

  Ураження машини противника завдається шляхом вибуху кумулятивної гранати, викинутої зі верстата вишибним пороховим зарядом, яка потрапляє в борт машини. Кумулятивний струмінь, пробивши борт, пошкоджує внутрішнє обладнання машини, а висока температура струменя та бризки проплавленої броні викликають пожежу всередині машини.