HIMARS (High Mobility Artillery Rocket System) – високомобільна артилерійська ракетна система

  MLRS та HIMARS — це високомобільна реактивна система залпового вогню, призначена для ураження районів зосередження артилерійських систем, засобів ППО і вогневої підтримки, вантажного транспорту, бойових машин і бронетранспортерів, а також для надання вогневої підтримки своїм підрозділам і засобам підтримки. Призначена для тактики стріляй-і-тікай (shoot-and-scoot).


  Система MLRS М270 розміщена на гусеничній базі БМП «Бредлі», яка має два окремих пускових контейнери та відповідно до компоновки ракет – різну їх кількість, дальність та спроможності ураження. Кожен контейнер може бути споряджений шістьма або однією ракетою. Менші за класом ракети можуть мати касетну частину. Їхня максимальна дальність 32, 45 та 70 км. А найпотужніша ракета ATACMS доляє відстань в 300 км.

 

Стрельба M270 MLRS артиллеристов 101-го (Нортумбрийского) полка Королевской артиллерии и 1-го полка Королевской конной артиллерии на Оттербернском полигоне. 2 марта 2015.
M270 MLRS 
M142 HIMARS

  Головна особливість HIMARS – її мобільність. М142 отримала вже колісну базу, меншу масу та все таку ж універсальність. Комплект ракет для пускового контейнера такий же як для MLRS.

  HIMARS обслуговують три особи: водій, стрілець, командир. При довжині 7 м, ширині 2,4 м і висоті 3,2 м, маса системи становить 16200 кг. При максимальній швидкості по шосе 80 км/год, запас ходу становить 450-480 км.

 

Запуск ракети із системи HIMARS

  Основне озброєння: 6×227 мм ракет M26 або M30/M31, або ОДНА тактична ракета MGM-140 ATACMS. Використовується для знищення штабів, пунктів управління, логістичних сполучень на великих відстанях. Сьогодні це ідеальна заміна системам «Смерч» та «Ураган».

 

Василина Нещеретна, НОВА: новини ветеранів АТО/ООС