Росіян вночі лякають зграї Байрактарів

  Росіяни доповідають своєму керівництву про цілі зграї “Байрактарів”, які завдають по ним вночі нищівних ударів. Про “цілі зграї” говорити не будемо, але російській розвідці вже відомо, що паралельно з “Байрактарами” наші захисники на фронті почали використовувати октокоптери R18.


  R18 – це октокоптер-дрон вертикального зльоту та посадки, який має вісім підйомних гвинтів і може нести кілька кілограмів корисного навантаження. R18 – це модель, створена в Україні силами “Аеророзвідки”. Він має радіус дії близько 4 км і може знаходитися в повітрі близько 40-50 хвилин. І найголовніше – ортокоптер може нести 5 кг корисного навантаження.

 

  Під бомби для даного типу БПлА дуже добре підійшли застарілі радянські кумулятивні протитанкові гранати РКГ-3, яких на складах виявилося досить багато. 

 

Радянська кумулятивна граната РКГ-3

  Після того, як зброярі Заводу «Маяк» до кумулятивних протитанкових гранат РКГ-3 приладнали пластикові хвостові стабілізатори, ручні кумулятивні гранати перетворилися на кумулятивні бомби РКГ-1600. Дрон R-18 здатний нести дві такі бомби/гранати та скидати їх на ціль з висоти 100-300 м. 

 

Модифікована граната РКГ-1600
Українські некеровані боєприпаси РКГ-1600
Модифікована граната РКГ-1600

  РКГ-1600 виявилися дешевими, легкими і доволі ефективним протитанковим засобом. При скиданні такої модифікованої бомби-гранати  з висоти 300 метрів, вона влучає в коло діаметром один метр.

 

  Незважаючи на відносно невелику вагу та “поважний вік” боєприпасів, їх влучання в дах башти або МТО російських танків  перетворює техніку окупантів на звичайний металобрухт.