Закликаючи до переговорів Вірменія накопичує озброєння

 Вчора, та в ніч на сьогодні, бойові дії в зоні «Закавказького конфлікту» тривали на трьох напрямках, повідомляє прес-служба Міністерства оборони Азербайджану.

 

 «З різною інтенсивністю тривали бойові дії на напрямках Агдере – Агдам, Фізулі – Гадрут – Джебраіл і Губадли – Зангілан. Противник (ЗС Вірменії та маріонеткового Арцаху) піддали обстрілу оборонні позиції азербайджанської армії зі стрілецької зброї, мінометів і артилерійських гармат», – йдеться в повідомленні.

 

 Вказується, що азербайджанські війська контролюють оперативну обстановку вздовж усього фронту.

 

 Водночас, Прем’єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян і президент Азербайджану Ільхам Алієв висловили готовність приїхати до Москви для переговорів. Про це вони сказали в інтерв’ю ТАСС.

 

КОЖНА КРАЇНА МАЄ ВЛАСНЕ БАЧЕННЯ ЗАВЕРШЕННЯ БОЙОВИХ ДІЙ ТА ПОДАЛЬШЕ ВРЕГУЛЮВАННЯ «ПРОБЛЕМИ НАГІРНОГО КАРАБАХУ»

 

 19 жовтня 2020 року прем’єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян висловив готовність приїхати до Москви та зустрітися з главою Азербайджану Ільхамом Алієвим для переговорів щодо Нагірного Карабаху, повідомляє російське агентство ТАСС.

 

 “Нагірно-карабахський конфлікт повинен вирішуватися виключно мирним шляхом, це наша позиція. На жаль, Азербайджан не згоден з цією точкою зору. І я готовий докласти всіх необхідних зусиль, щоб досягти такого результату, в тому числі і поїхати, зустрітися, поговорити”, — сказав прем’єр Вірменії.

 

 При цьому Пашинян зазначив, що рішення конфлікту навколо Нагірного Карабаху має спиратися “…Не на капітуляцію однієї зі сторін, а на компроміс”, — підкреслив він. “І… якщо немає готовності з іншого боку, ми готові боротися до кінця за права нашого народу, за права наших співвітчизників в Нагірному Карабасі, — продовжив Пашинян. — Я думаю, що це позиція уряду Вірменії, народу Вірменії, вірменської діаспори, я думаю, що це чесна і конструктивна позиція”.

 

 Раніше прем’єр Вірменії пояснив, “чому Нагірний Карабах не ввійде до складу Азербайджану”. За його аргументацією Нагірний Карабах “не може бути частиною Азербайджану, тому що під час розпаду Радянського Союзу Нагірний Карабах він здобув незалежність так само, як Азербайджан…, здійснивши своє конституційне право на вихід зі складу СРСР… А чи готові вони (Азербайджан – прим.ред.) визнати право на самовизначення народу Нагірного Карабаху?”

 

 Прем’єр Вірменії Нікол Пашинян вважає, що в процесі врегулювання конфлікту потрібно врахувати “право Нагірного Карабаху на самовизначення”. Про це він сказав ТАСС, відповідаючи на питання про те, чи готовий Єреван розпочати поетапну передачу Азербайджану семи районів навколо Нагірного Карабаху при збереженні Лачінського коридору за Вірменією до визначення остаточного статусу Карабаху.

 

Читайте також:

 Ідея збереження «коридору» між Вірменією і НКАО з’явилася за ініціативи Росії більше 10 років тому в рамках Мінської групи ОБСЄ.

 

 На першому етапі планувалося повернення Вірменією Азербайджану п’ять з семи окупоаних нею “буферних районів” навколо НКАЛ. Два райони, в тому числі “Лачінський коридор», залишаються Вірменії для забезпечення зв’язку між Вірменією і “народом Нагірного Карабаху”. Одночасно Азербайджан знімає економічну блокаду Нагірного Карабаху, а на лінію зіткнення сторін вводяться миротворчі сили, які гарантують непоновлення бойових дій.

 

 Два райони, що залишилися, які з’єднують Вірменію з Нагірним Карабахом, передбачаються до передачі Азербайджану на другому етапі. На цьому ж етапі необхідно вирішувати і питання про остаточний статус Нагірного Карабаху.

 

 Президент Азербайджану Ільхам Алієв переконаний, що час для переговорів про розміщення в Нагірному Карабасі міжнародних миротворчих сил або так званих спостерігачів ще не настав. Про це він повідомив у інтерв’ю ТАСС.

 

 “Якщо ми побачимо з вірменської сторони, що вони скажуть: так, ми визнаємо територіальну цілісність Азербайджану, друге — ми віддані базовим принципам, третє — ми згодні на виведення військ з окупованих територій, — тоді давайте будемо обговорювати питання спостерігачів. Я думаю, що це може бути погоджено швидко… Проте ми з вірменської сторони ми не почули про їхню готовність вивести війська з окупованих територій. Як тільки це відбудеться, тоді питання вже про так званих спостерігачів може бути розглянуте”.

 

БАЖАННЯ «ЗУСТРІТИСЯ» ЩЕ НЕ ОЗНАЧАЄ,

ЩО ВІЙСЬКОВЕ ПРОТИСТОЯННЯ ЗАКІНЧИТЬСЯ

 

 За інформацією влади Азербайджану, до Вірменії перекидається російське озброєння. Воно може потрапляти туди контрабандним шляхом без відома російської влади. Баку закликало Москву розібратися з тим, що відбувається. Про це заявив в інтерв’ю російському федеральному агентству ТАСС президент Азербайджану Ільхам Алієв.

 

 “Ми довели до російської сторони занепокоєння про те, що в період активної фази протистояння здійснюється перекидання величезної кількості озброєнь з російських міст на територію Вірменії. У нас є дані, у нас є карти польотів, у нас є типи озброєнь. І це все до російської сторони було доведено… Ми висловили пропозицію російській стороні, що це робиться контрабандним шляхом. Нам важко повірити в те, що Росія як співголова Мінської групи ОБСЄ і як країна, яка повинна зберігати нейтралітет, також як і Франція, і США, в період активної фази конфлікту озброює вірменську сторону”, — сказав Алієв.

 

Читайте також:

 “За нашими даними, в цій схемі задіяні великі російські підприємці вірменського походження, в цьому замішані відомі торговці зброєю, які знаходяться під міжнародними санкціями. І наше звернення до російської сторони було, в тому числі, направлено на те, щоб розібралися з цим питанням. Тому що якщо контрабандним шляхом, так би мовити cash — готівкою оплачується і транспортується російське озброєння, то треба розібратися, як таке може бути… Ми за необхідності можемо також і в публічному просторі опублікувати номенклатуру поставок до Вірменії з боку Росії за цей час. Якими транспортними судами це доставлялося, якими авіакомпаніями це доставлялося. Це зараз доставляється в основному незаконно”, — зазначив Алієв.

 

 Азербайджанський лідер нагадав, що влада країни в зв’язку з цією ситуацією звернулася в Міжнародну організацію цивільної авіації (ІКАО). “Ми звернулися в ІКАО офіційно, міністерство закордонних справ Азербайджану звернулося в ІКАО з тим, що транспортними судами певних компаній, це все є у нас і, до речі, в пресі теж, під виглядом гуманітарних вантажів і вантажів МНС в Вірменію доставляється смертоносне озброєння. І оскільки і Грузія, і Іран закрили свій повітряний простір для військових вантажів, використовуються ось такі ось контрабандні методи”, — сказав Алієв.

 

Нагадуємо: