За три останні роки з України бізнесмени «вивели» понад $22,4 млрд

 Друге запитання із «опитувальника Зеленського» сформульоване наступним чином: «Чи підтримуєте ви створення вільної економічної зони на території Донецької та Луганської областей?»

 

 Прихильники «команди-ЗЕ» переконують у тому, щойно з’явиться на Донбасі така «вільна економічна зона», як туди відразу потечуть цілі «фінансові ріки».

 

 Аналізуючи ситуацію на ринках світу, ряд серйозних економістів ставить під сумнів розвиток ситуації саме за таким сценарієм. Але вони допускають, що «деякі кошти» в цю «зону» можуть бути вкладені. І це не “американські” чи “європейські” гроші. Скоріше за все, мова йде про кошти «українських бізнесменів», які за три останні роки «вивели» з України понад $ 22,4 млрд. Із них: $ 5 млрд. – на Кіпр, $ 4 млрд. – в Нідерланди, $ 3 млрд. – до Великобританії, $ 2 млрд. – до Німеччини.

 

 Ці цифри озвучив глава Державної податкової служби Олексій Любченко в інтерв’ю Інтерфакс-Україна.

 

 За даними Державної податкової служби, $10 млрд. із $22,4 млрд. становлять дивіденди.

 

 Податку, за середньою ставкою 2,8%, з $22,4 млрд. сплачено $0,63 млрд.

 

 В 2019 році НБУ зняв обмеження на перерахування дивідендів за кордон або на рахунки нерезидентів в Україні.

 

Національний банк України оцінював обсяг “репатрійованих дивідентів” в 2019 році на рівні $3-3,5 млрд., тоді як в 2018 році він складав $3,3 млрд., а в 2017 році – $ 1,8 млрд. При цьому в НБУ прогнозують, що обсяг “репатріації дивідендів” в поточному році буде близьким до значень попередніх років – на рівні $3,5 млрд.

 

 А чи не для «повернення» до України саме цих коштів деякими «нашими бізнесменами» і йде мова, якій намагаються надати форму “вільної економічної зони”? Бо більше бажаючих в Україну вкладати кошти сьогодні знайти досить проблематично, переконані економісти…

 

Нагадуємо: