Михайло Федоров: “Наприкінці 2021 року в Україні буде створений єдиний реєстр народонаселення”

 “Ми вже чотири місяці на етапі вивчення та початку розробки цього реєстру. Ви не уявляєте, скільки бюрократичної тяганини потрібно для того, щоб цей процес взагалі запустити, але ми вже його запустили, і наприкінці наступного року він буде створений, цей єдиний реєстр народонаселення”, — зазначив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров в ефірі програми “Свобода слова з Савіком Шустером”. Зі слів міністра, згаданий реєстр дозволить ліквідувати дуже багато неефективних реєстрів.

 

 Створення «Реєстру» – справа потрібна, але кого до нього будуть вносити, коли з початку цього року і на початок вересня, населення в Україні поменшало на 178,4 тисячі людей. За цей час українців померло майже вдвічі більше, ніж народилося. Про це свідчать дані Держстатистики.

 

 “Чисельність наявного населення в Україні, за оцінкою, на 1 вересня 2020 року становила 41 млн 724,0 тис. осіб. Упродовж січня‒серпня 2020 року чисельність населення зменшилася на 178,4 тис. осіб”, – йдеться у повідомленні. При цьому за місяць – у серпні – населення скоротилося на 19,9 тисячі.

 

 Природне скорочення населення в Україні за вісім місяців цього року становило 185,18 тис. осіб, водночас міграційний приріст населення за цей період сягнув 6,76 тис. осіб.

 

 У Держстаті відзначили, що “залишається суттєвим перевищення кількості померлих над кількістю живонароджених: на 100 померлих – 51 живонароджений”. Так, кількість живонароджених у січні-серпні цього року становила 193,1 тис. осіб. Померли за цей період 378,3 тис. осіб, з них діти до року – 1 338.

 

 Дані наведено без урахування тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим і міста Севастополя  та частини тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях.

 

Нагадуємо: