Випробування пройшли успішно, всі надводні цілі були уражені на заданій дальності

“В Одеській області на державному випробувальному полігоні “Алібей” триває черговий етап випробувань вітчизняного комплексу крилатих ракет РК-360МЦ “Нептун”, – повідомляє пресслужба Міністерства оборони України.

Також повідомляється, що кожна ракета оснащена головкою самонаведення, яка має надвисокі кути огляду, стійка до радіолокаційних завад противника, що необхідно для проходження систем радіолокаційної боротьби корабля. До державних випробувань залучена авіація та кораблі й катери ВМС ЗС України.

«Особливості нинішнього випробування «Нептуна» — пуски ракет здійснювали по двох цілях практично одночасно», – повідомив кореспондентові АрміяInform Генеральний конструктор – Генеральний директор Державного підприємства Державного Київського конструкторського бюро «Луч» Олег Коростельов.

З пускової установки з інтервалом у дві секунди одна за одною вийшли дві ракети.

 

— Після старту з пускової установки дві ракети вийшли по запрограмованому маршруту до двох цілей у Чорному морі. Завдяки спеціальному польотному завданню, кожна головка самонаведення ракети отримала координати цілей: курс, дальність польоту й час, який затрачається для захоплення кожної з цілей. Перша морська ціль перебувала на відстані 85 кілометрів, а друга – на відстані до 110 кілометрів. Відстань між ними становила понад 20 кілометрів, — розповідає Олег Коростельов. — Під час свого польотного шляху за 10–15 кілометрів до двох точок ураження ракети самостійно знизилися до 5 метрів над рівнем Чорного моря. Далі ракети розрахували оптимальну точку влучання, подолали шлях, який залишився, й знищили дві морські цілі. Я всіх вас вітаю! Випробування пройшли успішно, всі надводні цілі були уражені на заданій дальності.

За інформацією Генерального штабу ЗС України, після прийняття на озброєння комплекс постачатимуть до ВМС ЗС України. Україна планує мати для крилатих ракет на озброєнні три платформи. Перша — це мобільні берегові комплекси, які тестують зараз, друга — ракетні катери та корвети, третя платформа — авіаційні комплекси, – зазначається в повідомленні.