Стратегічні бомбардувальники ВПС США вчора перебували в повітряному просторі України

29 травня, пара стратегічних бомбардувальників ВПС США B-1B Lancer перетнула повітряний простір України. Про це повідомляє АрміяInform.

Політ проходив по заданому маршруту. Супровід американських літаків здійснювали винищувачі українських Повітряних Сил – пара Су-27 та пара МіГ-29.

Під час польоту, бомбардувальники сил спеціальних операцій вперше інтегрувалася з українськими Су-27 “Фланкерами” і МіГ-29 “Фулькрумами” та турецькими КС-135, йдеться в повідомленні американських ВПС, поширеному посольством США в Україні.

Політ також включав навчання з інтеграції та сумісності з польськими F-16 і МіГ-29 та румунськими F-16 і МіГ-21, що забезпечували супровід та нагляд бойового патрулювання в Чорноморському регіоні.

Сам захід має плановий характер, та має на меті досягнення взаємосумісництва країн НАТО та ключових партнерів Альянсу.

Варто зазначити, що бомбардувальники ВПС США B-1B Lancer вилетіли з американської авіабази Елсворд, перелетіли через Атлантику, територію кількох європейських країн та України. До українського кордону B-1B Lancer супроводжували Повітряні сили Республіки Польща.

До цього стратегічні бомбардувальники ВПС США тільки один раз заходили в повітряний простір сучасної України (літаки B-52H Stratofortress в жовтні 2019 року).