Відремонтований малий броньований артилерійський катер «Нікополь» повернувся на службу

Державне підприємство «Миколаївський суднобудівний завод» відновило боєздатність малого броньованого артилерійського катера «Нікополь», повернутого росіянами. Катер уже пройшов військову прийомку та залишив акваторію заводу. Про це повідомляє пресслужба «Укроборонпром».

«Ми вчасно та в повному обсязі виконали свої зобов’язання перед Міністерством оборони України. Відновлювальні роботи на „Нікополі“ завершено, катер уже попрямував до пункту своєї постійної дислокації й готовий до виконання бойових завдань», — повідомив директор підприємства Валерій Калашніков.

Ремонтні роботи на МБАК «Нікополь» тривали під час карантину, розпочавшись у лютому 2020 року. За цей час фахівці Миколаївського суднобудівного заводу провели ремонт зовнішньої обшивки підводної частини катера, гвинто-рульових комплексів, протекторного захисту, донно-бортової арматури й суднових систем та обладнання. Крім того, на заводі відновили електросистеми та електрообладнання МБАК, виконали фарбування катера.

 

МБАК «Нікополь» був захоплений росіянами в нейтральних водах неподалік Керченської протоки під час переходу трьох плавзасобів ВМС України з Одеси до Маріуполя в листопаді 2018 року. За рік, у листопаді 2019 року, РФія повернула Україні «Нікополь» разом з іншим МБАК і рейдовим буксиром у притаманному російським кораблям стані.

Наприкінці лютого 2020 року МБАК «Нікополь» разом з однотипним катером «Вишгород» зайшли на ремонт до «Миколаївського суднобудівного заводу».