Володимир Зеленський дієвою визнає лише одну модель припинення війни

  Адміністрація президента США Джо Байдена має в своєму розпорядженні аж три різні моделі того, як могло б виглядати припинення війни в Україні. Але Президент України Володимир Зеленський дієвою визнає лише одну, повідомляє Washington Post.

 

  “Одна передбачає, що росія йде з усієї території України, яку вона окупує, включаючи Кримський півострів і райони східного Донбасу, захоплені в 2014 році. Інший – відхід до ліній розмежування 2014 року. Третій варіант – до України повертається Донбас, але не Кримський півострів”, – йдеться у повідомленні.

 

  Щодо останніх двох варіантів Зеленський дав зрозуміти, що він їх не підтримає, зазначивши, що мир може настати лише тоді, коли російські окупанти відступлять з усієї окупованої території України. Водночас він уточнив, що “на даний момент це лише академічна дискусія”, оскільки немає жодних ознак того, що росія зацікавлена у завершенні конфлікту.

 

  Будь-яка угода з російською федерацією дорівнює угоді з “дияволом” і лише масштабує апетити путіна, заявив радник керівника Офісу Президента Михайло Подоляк, додавши, що домовленості з рф, “поганий мир” за рахунок територій України – суттєво збільшить російську агресивність та мультиплікує нові конфлікти по всьому Світу.

 

  Прессекретар глави кремля дмітрій пєсков також прокоментував візит Президента України Володимира Зеленського до США, а також постачання Україні системи ППО Patriot. У коментарі журналістам він заявив, що росія розчарована такими діями Вашингтона.


  “Поки що можемо констатувати з жалем, що ні з боку президента Байдена, ні з боку президента Зеленського не прозвучало хоч якихось слів, які можна було б сприймати, як потенційну готовність прислухатися до занепокоєнь росії. (…) Не пролунало жодних закликів до миру. Це свідчить про те, що США продовжують свою лінію на те, щоб де-факто і опосередковано воювати з росією до останнього українця”, – заявив пєсков.


  “Демілітаризація є однією з цілей “спеціальної військової операції” (так в ркремлі називають війну проти України – ред.). Ми бачимо, що фактично, Сполучені Штати та інші країни йдуть шляхом постійного розширення асортименту тих озброєнь, які вони постачають Україні. Це не може завадити російській федерації досягати своїх цілей у ході “спеціальної військової операції”, – заявив пєсков.

 

Заставка НАГАДУЄМО
нова