В Україні вирішили продати морський порт

  В Україні розпочато процедуру приватизації першого морського порту. Фонд державного майна підготував приватизацію морського торговельного порту “Усть-Дунайськ”, про що повідомив на своєму сайті. Це буде перший продаж морського порту за незалежності України. Приватизаційний аукціон відбудеться 17 січня 2023 року на Prozorro. Стартова ціна об’єкта всього 60 млн. грн.


  Після початку російської агресії порт був заблокований. Але вже 01 квітня він поновив роботу – звідти вийшло перше судно. Відтоді порт перевалив експорт 153 000 тон зерна. Крім того, він обробляє імпортні вантажі, наприклад, сіль, рис. З 01 квітня через порт пройшло 58,3 тисячі тон імпортних споживчих товарів.


  За січень-вересень 2022 року Усть-Дунайськ отримав 848 000 грн чистого прибутку. За січень-листопад він сплатив понад 9 млн грн податків до бюджетів усіх рівнів.


  Порт складається з трьох активів: самого порту у м. Вилкове Одеської області, портового пункту “Килія” в однойменному місті та бази обслуговування спеціальних суден ліхтеровози на острові Шабаш. Безпосередньо вантажно-розвантажувальні роботи проводяться в портопункті Килія, розташованому на 54 км. річки Дунай.


  “Цього року “Усть-Дунайськ” почав відігравати найважливішу роль у світовій продовольчій безпеці. Він одним із перших відновив роботу після початку повномасштабного вторгнення російської армії. Має великий потенціал для розвитку українського експорту продовольства. Для цього потрібні інвестиції, які може принести приватний бізнес”, – прокоментував необхідність продажу порту Глава Фонду держмайна Рустем Умеров.


  “Важко зрозуміти логіку приватизації в Україні: навіщо продавати прибуткове підприємство, яка має значний потенціал на найближчу перспективу?”, – так оцінюють незалежні міжнародні експерти ідею продажу порту “Усть-Дунайськ”.

 

Заставка НАГАДУЄМО