Віцепрем’єр Болгарії Валерій Симеонов назвав патріарха РПЦ Кирила агентом КДБ

  Болгарський суд став на бік урядовця, який назвав патріарха РПЦ Кирила агентом КДБ. Своїм рішенням він визнав, що візит патріарха Російської православної церкви Кирила в Болгарію у 2018 році фактично був візитом політика, а не священнослужителя, та не побачив жодного наклепу в словах тодішнього віцепрем’єра Болгарії Валерія Симеонова, який назвав Кирила агентом КДБ. Таке рішення ухвалив Софійський районний суд від 17 березня 2021 року, про нього болгарські ЗМІ повідомили лише вчора.

 

  Все почалося з того, що 03 березня 2018 року в Болгарії відзначали річницю Сан-Стефанського мирного договору. Прем’єр-міністр Болгарії Бойко Борисов висловив подяку всім народам, які допомагали Болгарії 140 років тому. Зокрема, листи зі словами подяки за визволення Болгарії під час останньої російсько-турецької війни 1877-1878 років було надіслано урядам Польщі, Румунії, Чорногорії, Молдови, Фінляндії, України – на знак вдячності націям, представники яких загинули за свободу Болгарії. З нагоди свята відбувся парад, на якому президент Болгарії Румен Радев так само ще раз висловив вдячність всім народам, які боролися з Османською імперією за незалежність Болгарії.

 

  Таке трактування історичних подій викликало різке невдоволення Московського патріарха Кирила, який у відповідь різко розкритикував виступ болгарського президента, наголосивши, що Болгарія має дякувати тільки Росії.

 

  На висловлене Кирилом невдоволення позицією болгарської влади в ефірі болгарського телебачення відреагував Валерій Симеонов який заявив, що патріарх Кирило відомий як “сигаретний митрополит Росії”.

 

Читайте також:

  “Починаючи з 1996 року, він має 14 мільярдів з імпорту безакцизних цигарок. Цей хитрун безакцизних цигарок на 14 мільярдів доларів імпортував та на 4 мільярди вина для потреб церкви, знову ж без акцизів. Він має приватний літак, він має віллу в Швейцарії. Його годинник коштує 30 000. І він ще наважується чинити правосуддя над болгарським президентом”, – сказав Симеонов. Тоді він також назвав Кирила “агентом Міхайловим” із радянського КДБ.

 

  “Доведено, другосортний радянський агент з КДБ. Той самий, що сказав, що права людини – це нова єресь. І він ще наважується чинити правосуддя над болгарським президентом. І цей хитрун має мені щось казати?”, – заявив Симеонов.

 

  На захист “агента КДБ Міхайлова” став Еміл Міланов – генерал запасу Міністерства внутрішніх справ Болгарії, лідер проросійської громадської організації “Міжнародна слов’янська громада – Перун-2000”, секретар Руху “Русофіли”, а також голова Політичної партії “Відродження Болгарії”. Саме він виступив Позивачем у суді.

 

Читайте також:

  Під час судового засідання Симеонов роз’яснив, що його поведінка ніяк не могла завдати протиправної шкоди, оскільки це був коментар щодо поведінки представника іноземної держави та його висловлювання не як духовного та релігійного лідера, а як очільника іноземної делегації, при цьому критична оцінка його мотивів та проявів з політичних питань була зроблена Симеоновим у якості представника уряду Республіки Болгарія.

 

  Симеонов також заявив, що позивач Міланов не мав повноважень захищати іноземні суб’єктивні права, крім того, що не обговорювались інтереси російської православної громади, а також догми релігії чи канонічні суперечки, а його твердження є частиною публічної дискусії з важливого для громадськості питання, і в цьому випадку право на висловлення думки має перевагу над занепокоєнням “окремих громадян” з цієї теми.

 

 

  В результаті суд прийняв рішення відкинути звинувачення та постановив стягнути із заявника (Міланова – прим. ред.) 150 левів (близько 75 євро) судових витрат.

 

Нагадуємо: