Безпілотні літальні апарати СММ загалом зафіксували 269 одиниць різного типу озброєння та військової техніки за межами лінії відведення

  Безпілотні літальні апарати СММ, здійснюючи планові польоти над непідконтрольною Урядові України територією, загалом зафіксували 269 одиниць різного типу озброєння та військової техніки. Про це пресслужба Об’єднаних сил інформує на своїй сторінці у Facebook
 
  Зокрема, з порушеннями ліній відведення на полігоні поблизу населеного пункту Бугаївка розміщено 11 самохідних гаубиць 2С1 «Гвоздика» калібру 122 мм та 12 причіпних гаубиць Д-30 «Жаба» калібру 122 мм. На полігоні поблизу населеного пункту Шимшинівка – 1 протитанкову гармату «Рапіра» калібру 100 мм.
 
   Також було зафіксовано значну кількість озброєння та військової техніки, яке було розміщено за лініями відведення, але за межами виділених місць зберігання озброєння.
 
  На полігоні поблизу Бугаївки – 3 зенітно-ракетних комплексів 9К35 «Стріла-10» , 24 (Т-64 – 13од., Т-72 – 11од.), а також 5 мінометів калібру 120 мм «Сани». Поблизу населеного пункту Мирне в ОРЛО виявлено 21 танк Т-64, 8 самохідних гаубиць 2С1 «Гвоздика» калібру 122-мм, 12 причіпних гаубиць Д-30 «Жаба», калібру 122 мм та 4 протитанкових гармати МТ-12 «Рапіра» калібру 100 мм. На полігоні поблизу населеного пункту Круглик зафіксовано 23 танка (Т-64 – 21од., Т-72 – 2од.), а на полігоні поблизу населеного пункту Шимшинівка – 11 танків Т-72 та самохідна артилерійська гармата калібру 120 мм «Нона-С». Ще 20 танків невстановленого типу зафіксовано на полігоні поблизу населеного пункту Тернове.
  
   Практично на всіх полігонах сконцентрована велика кількість бойових броньованих машин, загальна кількість – 113 одиниць.
 
  За допомогою засобів РЕБ, російські окупанти продовжують перешкоджати роботі БПЛА СММ ОБСЄ. Глушіння зафіксоване як у Луганській так і у Донецькій областях. 12 квітня 2021 року, під час виконання польоту над населеними пунктами Заїченко, Голубівка, Красний Лиман, Сміле, Новогригорівка та Довге відбувалось глушіння сигналу GPS літальних апаратів, що суттєво ускладнило роботу СММ.
 
  Вкотре Місія зафіксувала факти обмеження свободи пересування патрулів СММ.
 
  Такими діями збройні формування Російської Федерації продовжують ігнорувати досягнуті Мінські домовленості з метою подальшої дестабілізації безпекової ситуації вздовж усієї лінії розмежування.
 
  Пресслужба Об’єднаних сил вкотре наголошує, що підрозділи Збройних Сил України знаходяться на позиціях і неухильно дотримуються зобов’язань, щодо всеосяжного режиму припинення вогню, які були досягнуті в рамках Тристоронньої контактної групи.
 
Нагадуємо: